Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil

kliknutím zvětšíte
Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil
x
Cena s DPH : 449,00 CZK
DPH:10 %
Skladem:1 x
Kupujete, co vidíte: Nová - nepoužitá kniha
V knize je 376 stran a u každého druhu minerálu je uvedeno jeho složení, popis, využití a jeho výskyty v České republice a ve světě.

Minerály pod nohama, v průmyslu a ve sbírkách - Dalibor Velebil

Počet stran: 376
Rozměry: 170 × 240 mm
ISBN 978-80-200-2093-2
EAN 9788020020932

Rok vydání: 2012

Více informací a fotografií o této knize naleznete v  "Doporučené literatuře".

Publikace je rozdělena do dvou částí. První je věnována vysvětlení základních pojmů z mineralogie a geologie a nastínění geologických pochodů, během nichž minerály vznikají. Vyjmenovány jsou základní typy geologických prostředí, společenství minerálů a zdrojů průmyslově využívaných minerálů.

Úvodní část knihy obsahuje tři přehledné tabulky se základními typy hornin a jejich charakteristikou. Druhá, hlavní část knihy je přehledem abecedně řazených minerálů, a to především těch, které jsou v přírodě nejrozšířenější, a pak také minerálů, které mají praktické využití v průmyslu. Zařazeno bylo i několik sběratelsky zajímavých minerálů. U každého druhu minerálu je uvedeno jeho složení, popis, využití (pokud nějaké má) a jeho hlavní výskyty v České republice a ve světě. Většina minerálů je představena na dvou či více fotografiích.


 

Copyright © www.malachit-obchod.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.malachit-obchod.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace