Novinky květen - červen 2020

Naskladněny všechny barvy achátových plátků, vhodné pro ručně psané jmenovky ke svatebnímu stolu.

achatovy-platek


V atlasu kamenů je nový minerál a to vanadinit

vanadinit (8)


Leštěné labradority - dobrá kvalita, každý kus má hezký duhový odlesk. Více informací o labradoritu v našem atlasu.

labradorit-oko


V kategorii malachit jsou nové vzorky z Maroka. Vzorky jsou zařazeny až na konci katalogu, tedy na posledních stranách produktů. Současně s malachitem se na některých vzorcích vyskytuje i azurit.

malachit-maroko-5


Vystaveno 36 nových zelených achátových plátků

zeleny-achatovy-platek


Doplněny skladové zásoby u tromlovaných kamenů. Některé druhy jsou v naší nabídce úplně nové: angelit, beryl, býčí oko...

 tromlovane-kameny


Vyšel nový časopis MINERÁL Č.2/2020, na titulní straně zobrazen pyrit na křemeni, Nemojov. Šířka záběru 10 mm. Foto: T. Kadlec.

casopis-mineral-2-2020


Naskladněno šest druhů stromečků štěstí.

stromecek-stesti


Zlevnili jsme vzorky v kategorii vanadinit - baryt.


Doplnili jsme skladové zásoby u meteoritů z Argentiny - New Campo del Cielo. Všechny hmotnostní frakce jsou opět skladem. Nafoceny jsou také jednotlivé kusy (Kupujete, co vidíte) s hmotností 20 - 40 g.

meteority-12-15g (2)

Na foto meteority New Campo del Cielo (12-15g)


V Atlasu kamenů jsme zveřejnili článek o sířeSíra je sytě žlutá, někdy nazelenalá. Tvoří práškovité, houbovité či jemnozrnné a celistvé agregáty a povlaky, krápníky; vyskytuje se i v podobě krásných drúz dokonale omezených silně skelně lesklých průsvitných krystalů. Silně skelně lesklá je síra i na lasturnatě až nerovně lomných plochách. 

sira-peru

Na foto: síra z Peru, podobné vzorky naleznete v kategorii e-shopu: Minerály, nerosty svět 


Burzy minerálů a drahých kamenů v ČR se ruší jedna za druhou. Může za to opatření ohledně mimořádné situace, která nyní v ČR panuje. Přestože, se snažíme aby byl seznam burz kompletní, stává se nám, že pořadatelé nám přesunutí nebo zrušení burzy nenahlásí. Berte prosím náš seznam burz jako informativní a o pořádání burzy se informujte na uvedených kontaktních informacích uvedených u každé burzy. Děkujeme za pochopení.