Lapis lazuli (1,5-2,0cm) 1ks

Dostupnost Skladem (>100 ks)
45 Kč 37,19 Kč bez DPH
Lapis lazuli (1,5-2,0cm) 1ks
lapis lazuli tromlovane kameny 15 20mm
Náhodný výběr

Barva: modrá

Země původu: Afghánistán

Rozměry: 1,5 - 2,0 cm

Cena lapisu je uvedena za 1 kus tromlovaného kamene.

Zasíláme dle skladových zásob.

Lapis lazuli je hornina - drahý kámen, který byl ceněný již od starověku pro svoji výraznou modrou barvu. Obvykle vyskytuje jako složenina z modrého lazuritu, dále z kalcitu, sodalitu, pyritu, augitu a dalších příměsí.

Lapis lazuli, známý svou intenzivní modrou barvou, je drahý kámen s dlouhou historií. Hlavní využití lapisu zahrnuje výrobu šperků, ozdob a sošek a byl také ceněn jako zdroj modrého pigmentu ultramarín. Jméno "lapis lazuli" kombinuje latinské slovo pro kámen s arabským označením pro modrou barvu.

Díky tvrdosti 5-5,5 na Mohsově stupnici je lapis lazuli dostatečně odolný pro šperkařské účely, ale zároveň dostatečně měkký pro detailní zpracování. Hlavním světovým producentem tohoto drahého kamene je Afghánistán, kde se těží už po tisíce let.

Více informací o lapisu lazuli naleznete v Atlasu drahých kamenů a minerálů.

Tromlované kameny lapisu lazuli jsou drahé kameny vyrobené metodou tromlování z drcené surové horniny. Naštípané surové kameny se umístí do bubnů s brusným a poté lešticím práškem, kde se otáčejí několik dní. Tento proces napodobuje (a značně urychluje) přírodní proces omílání kamenů v řece. Vyleštěné valounky lapisu tak vzniknou během velmi krátké doby.

Lapis lazuli - znamení zvěrokruhu: Býk, Váhy, Střelec
Planeta: Venuše
Element: voda
Čakra: hrdelní, třetí oko

Podívejte se naši nabídku Lapisu lazuli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: