Olivín 1ks, 5x3mm, AAA

Dostupnost Skladem (31 ks)
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Olivín 1ks, 5x3mm, AAA
Olivín 1ks, 5x3mm, AAA
Náhodný výběr

Brus: octagon     Kvalita: AAA

Rozměry: 5 x 3 mm     Hmotnost: 0,35 ct

Barva: zelená     Úprava: žádná

Země původu: USA (Arizona)

Cena za 1 ks.

Zasíláme dle skladových zásob.

Prodej jednoho kusu fasetovaného olivínu (peridotu) o rozměrech 5 x 3 mm a kvalitě AAA.

Kvalita AAA značí, že dotyčný kámen je čistý, dobře broušený i leštěný, má živou barvu s malým rozdílem od barvy ideální, drobný nesoulad je v barevných tónech při porovnání více kusů položených vedle sebe. Kameny kvality AAA patří k nejprodávanějším.

Olivín (peridot) je úchvatný drahý kámen s jasně zelenou až zlatou barvou, která pochází z jeho chemického složení. Díky silnému dvojlomu můžeme olivín poměrně spolehlivě odlišit od obyčejného skla či jiných podobně zbarvených drahých kamenů.

U olivínu nejsou známé metody úprav, které jsou časté u jiných drahých kamenů, jako je zahřívání, ozařování nebo voskování, aby se zlepšila jeho barva nebo průhlednost.

Olivín a peridot

Olivín a peridot jsou v podstatě stejné minerály, přičemž peridot se používá pro označní drahokamových vzorků. Olivín bez drahokamové kvality je běžný, ale zářící zelená je vzácná.

Tento kámen má historii sahající přes 4000 let, přičemž první těžba probíhala v Egyptě na ostrově St John's Island (Zabargad, Topazos). Dnes se nejvíce těží v apačské rezervaci San Carlos v Arizoně, která pokrývá většinu celosvětové zásoby.

Olivín má poměrně úzkou barevnou škálu, ale jeho krásné odstíny, včetně vzácné čistě zelené, si získaly oblibu po celém světě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: