Pinolit, borovicový kámen

Polodrahokam pinolit se skládá z magnezitu, dolomitu a grafitu. Objeven byl poprvé v roce 1873 v Rakousku. Jeho název je odvozen z latinského slova "pino", což znamená borovice, a "lith", což znamená kámen, kvůli svému jedinečnému vzoru, který připomíná semena borovice.

Naše nabídka: pinolitu

pinolit-kamen

Lokality pinolitu

První naleziště pinolitu bylo objeveno v Rakousku v roce 1873 a do roku 2018 bylo Rakousko jediným místem na světě, kde se vyskytoval. Pro svůj vysoký obsah manganu, který je nezbytný pro výrobu železa a oceli, zde byl ve velké míře těžen během druhé světové války. Těžba na ložisku byla pozastavena v roce 1991 a znovu (pod jinými majiteli) byla obnovena v roce 2013. V roce 2018 bylo objeveno další naleziště pinolitu v horách Britské Kolumbie v Kanadě. V současné době se tedy na trhu můžeme setkat s pinolitem pocházejícím z obou lokalit.

pinolit-drahy-kamen

Pinolit má krásnou mozaikovitou kresbu, a proto je často používán jako dekorativní kámen. Jedná se o unikátní polodrahokam se zajímavou historií.

pinolit-rakousko

Pinolit přisuzované účinky

Pinolit prý posiluje sebevědomí díky pozitivním vibracím, harmonizuje emocionální a intelektuální aspekty a omezuje negativní myšlenky. O pinolitu se tvrdí, že má v esoterice mnoho účinků a vlastností, zajímají-li vás tyto účinky, podívejte se na článek: Pinolit, kámen rovnováhy

Naše nabídka: pinolitu