Pouštní růže

Pouštní růže jsou srostlice hrubých čočkovitých krystalů sádrovce, méně často barytu, celestinu, ale i jiných minerálů. Obvykle vznikají vysrážením v suchých pouštích, typicky při odpařování mělké solné pánve. Kromě základního stavebního minerálu obsahují pouštní růže až přes polovinu zrn okolního písku.

Prodej pouštních růží.

Pouštní - sklaní růže

Na foto: Pouštní saharská růže z Tunisu o velikosti cca 10 cm

Růžicovité agregáty pouštních růží se objevují buď jako "jeden květ", nebo srůstají ve shluky květů tvořících masivní až stovky kilogramů vážící kusy.

Video s pouštními růžemi:

Podle obsažených minerálů jsou růže různě zbarvené. Saharské (sádrovcové) růže jsou obvykle okrové. Jsou-li přítomny oxidy železa, získávají načervenalý tón. Pouštní růže vznikající v okolí slaného jezera Chott el Djerid (Šot al-Džaríd) v Tunisku obsahují kromě písku poměrně vysoké procento soli. 

sadrovcova-ruze-selenit-hneda

Na foto: Hnědě zabarvená selenitová (sádrovcová) růže z hnědouhelného dolu Amsdorf (Německo); velikost 6 cm

Pouštní růže jsou známy pod dalšími názvy: písečná růže, saharská růže, selenitová nebo sádrová růže.

Malé pouštní růže z Mexika

Na foto: Mexické sádrovcové růže o velikostech 3-4 cm

Pouštní růže, účinky a vlastnosti v esoterice

Pouštní růže má esoterice hluboký význam a může nám poskytnout mnoho prospěchu. Uvádí se, že tento kámen je spojen s klidem a mírem a pomáhá nám rozptylovat nevyzpytatelné emoce a zmatky. Pomáhá nám také při vynášení soudů a posiluje naši schopnost a sílu dosáhnout svých cílů. Přisuzované učinky a vlastnosti pouštních růží v oblasti esoteriky naleznete v článku: Pouštní růže v esoterice

Fotografie růží z Tunisu:

Okrová písečná růže z Tunisu

Velká pouštní růže - kámen

Velký květ písečné růže

Podívejte se na naši nabídku pouštních růží