Akvamarín - kámen odvahy

Akvamarín, jehož název pochází z latinských slov pro vodu a moře, je drahý kámen oblíbený pro své krásné modré až modrozelené odstíny. Je symbolem moře, klidu a štěstí  a je často označován jako kámen odvahy. Pomáhá prý osvobodit se od strachu a nejistoty a povzbuzuje sebevědomí a odvahu. Má schopnost vybudovat vnitřní sílu a odolnost.

Naše nabídka broušených kamenů.

akvamarin-pohled-na-more

10 přisuzovaných účinků a vlastností akvamarínu

  1. Má uklidňující a harmonizující účinky.
  2. Přináší klid a úlevu duši.
  3. Potlačuje hněv a podrážděnost.
  4. Přináší mír a rovnováhu do mysli.
  5. Pomáhá osvobodit se od strachu a nejistoty.
  6. Povzbuzuje sebevědomí a odvahu.
  7. Buduje vnitřní sílu a odolnost.
  8. Podporuje sebevyjádření.
  9. Zlepšuje výřečnost a schopnost vyjadřovat city.
  10. Stimuluje intelekt a uvádí mysl do rovnováhy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně akvamarínu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

akvamarin-prilov-more

O akvamarínu se tvrdí, že je to kámen, který se vyznačuje hlubokými uklidňujícími a harmonizujícími účinky. Jeho modrozelené zbarvení prý přináší klid a úlevu unavené a rozrušené duši. Dále se uvádí, že dokáže potlačit hněv a podrážděnost a přinést mír a rovnováhu do lidské mysli.

Lidé také věří, že akvamarín pomáhá osvobodit se od strachu a nejistoty a povzbuzuje sebevědomí a odvahu. Má schopnost vybudovat vnitřní sílu a odolnost. Akvamarín je spojen s krční čakrou a podporuje sebevyjádření. Zlepšuje prý výřečnost a schopnost vyjadřovat city. Umožňuje jasnou a upřímnou komunikaci a pomáhá hovořit pravdu i v náročných a stresujících situacích.

akvamarin-mini-kameny-more

Význam akvamarínu v duchovní praxi

O akvamarínu se tvrdí že stimuluje intelekt a uvádí lidskou mysl do rovnováhy. Zbystřuje myšlení, usnadňuje intelektuální uvažování a pomáhá rychle najít odpovědi. Je skvělý kámen pro meditaci, navozuje vyšší stavy vědomí a uvádí do rovnováhy čakry.

Akvamarín je známý svou schopností čistit energii a pomáhat k emocionálnímu uzdravení. Zklidňuje mysl, chladí konfliktní nálady a pomáhá překonávat odsuzování. Poskytuje podporu těm, kteří jsou zavaleni odpovědností.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, včetně akvamarínu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními přístupy a nejsou vědecky ověřené.

akvamarin-krystal

Akvamarín v Atlasu drahých kamenů

Akvamarín je drahokamová odrůda berylu. Vyskytuje v odstínech od světlemodrého po zeleno-modrý. Krystaly bývají šestiboké a průsvitné až průhledné. Často se nachází ve velkých čistých krystalech ideálních pro zpracování v šperkařství. Hlavním zdrojem akvamarínu jsou Brazílie, především oblast Minas Gerais, ale nachází se i v Coloradu, Rusku, Zambii, Malawi, Tanzanii, na Srí Lance, Madagaskaru a v Keni. Více v Atlasu kamenů: Akvamarín

Prodej broušených šperkových kamenů.