Diamant - symbol dokonalosti

Diamant je krystalem světla a symbol dokonalosti. Ve své kráse je symbolem čistoty, nevinnosti a lásky. Podporuje prý aspekt pravdy a důvěry. Dále se uvádí, že diamant je skvělým vodičem a zesilovačem energie. Pohlcuje myšlenky a pocity a poté je vyzařuje ven.

Naše nabídka broušených kamenů.

diamant-vlastnosti-kamene

Diamanty, přisuzované účinky a vlastnosti

  • Diamanty podporují produktivitu.
  • Přinášejí nové příležitosti k prosperitě.
  • Podporují jasné myšlení a pravdivost.
  • Přinášejí štěstí a odhání negativitu.
  • Podněcují kreativitu a inovace.
  • Umožňují uvědomování si příčin problémů.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně diamantu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

diamant-hvezdna-obloha

Diamanty mohou být užitečné na pracovišti pro získávání prosperity. Jsou symbolem bohatství, akumulace a projevu hojnosti. Dále se uvádí, že vibrace diamantu poskytují velmi pozitivní auru.

Diamanty prý podporují jasnost myšlení, čistotu srdce a schopnost vidět pravdu. Některé kultury věří, že diamanty mohou přinášet štěstí a odhánět zlé duchy. Odstraňuje také prý emocionální a duševní bolest, snižuje strach a přináší nové začátky.

diamant-ucinky-esoterika

Diamant se považuje za vysoce kreativní kámen, který podněcuje vaši představivost a vynalézavost.

Udává se, že diamanty nám umožňují uvědomovat si příčiny problémů či nemocí a také umožňují jejich nezaujaté zkoumání. To vám umožní dosáhnout lepší kontroly nad svými vnitřními obrazy, svými pocity a náladami, a nakonec i celým svým životem.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o diamantu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny a esoteriky. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

diamant-ciry-drahokam

Články, které se zaměřují na esoterické významy dalších drahých kamenů a minerálů najdete v sekci: Esoterické účinky kamenů

Diamant v mineralogii

Diamant krystalickou formu uhlíku. Název pochází z řeckého "adámas" což znamená nezničitelný. Většina přírodních diamantů má stáří mezi 1 miliardou a 3,5 miliardami let. Většina byla vytvořena v hloubkách mezi 150 a 250 kilometry. Minerální roztoky obsahující uhlík se v takových hloubkách, pod vysokým tlakem a teplotou, měnily na diamanty. A před stovkami až desítkami milionů let byly při sopečných erupcích vyneseny na povrch a uloženy ve vyvřelých horninách známých jako kimberlity a lamproity.

diamant-zapad-slunce-hora

Hmotnost diamantů se udává v karátech. Metrický karát (Carat) je definován jako 0,2 g a značí se ct.

Diamant se jako jediný drahý kámen vyskytuje ve všech barevných modifikacích. Chemicky čistý a strukturálně perfektní diamant je dokonale čirý bez odstínů nebo zabarvení. Barva diamantu může být způsobena chemickou nečistotou nebo strukturálními kazy v krystalové mřížce. Sytost a barva odstínu může zvýšit i snížit cenu diamantu. Více informací v Atlasu kamenů: Diamant, král drahokamů

Hledáte-li informace o dalších drahých kamenech, navštivte náš Atlas kamenů.

Naše nabídka broušených kamenů.