Hematit - uzemňovací a ochranný kámen

V minulosti byl hematit využíván jako amulet k dosažení úspěchu, štěstí a moci.  V lidových tradicích je považován za uzemňující ochranný kámen, který vyvažuje tělo, mysl a ducha. Hematit aktivuje skryté rezervy, dodává novou životní energii a posiluje organismus. 

Naše nabídka hematitu.

hematit

V Babylonii byl známý jako "kámen právníků," který měl pomoci při dosahování příznivých rozsudků v soudních případech. V Egyptě sloužil jako vstupní brána do záhrobí a byl umísťován pod hlavu zemřelých. V Orientu sloužil jako ochrana před nebezpečím a uhranutím.

Účinky a vlastnosti hematitu

  • Hematit přináší vnitřní klid a pocit bezpečí a ochrany spojený s Matkou Zemí.
  • Poskytuje energii země, která přináší sílu a vitalitu.
  • Umožňuje lépe se soustředit na vlastní tělo.
  • Posiluje odvahu, což podporuje rozhodnost k jednání.
  • Může přispívat k lepšímu logickému myšlení.
  • Pomáhá eliminovat psychické nerovnováhy.
  • Při meditaci vytváří ochranné pole.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o hematitu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Účinky drahých kamenů a minerálů nejsou podloženy pevnými vědeckými důkazy. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

hematit kámen

Podle litoterapeutických příruček a různých esoterických zdrojů hematit údajně posiluje vitalitu, podporuje rychlé uzdravování v nemoci a poskytuje sílu v dobách vyčerpání. Hematit je prý prospěšný pro srdce a krev. Dále se uvádí,že chrání ženský princip před škodlivými vlivy. Věří se, že chrání člověka před negativními vlivy okolí.

hematit a zvěrokruh

Hematit a znamení zvěrokruhu

Hematit je vhodný pro znamení zvěrokruhu Beran a Štír

Beran je tradičně spojován s odvahou, iniciativou, rozjásaností. Má přirozeně největší sklon k činorodému jednání, a osobnímu příkladu.

Štír je tradičně spojován se sexem, vůlí, magií, okultismem, žárlivostí, prostopášností. Štír se dobře vyzná "v tlačenici" a v praktickém životě. Vždy ví, na koho se obrátit ať už s finanční, či jinou pomocí.

Tromlované kameny hematitu

Pro mnoho lidí může mít práce s kameny a minerály pozitivní vliv na jejich pocity a pohodu. 

Očista a nabíjení hematitu

Hematit čistíme krátce pod tekoucí vodou a nabíjíme libovolně dlouho na nepřímém slunci. Případně ve společnosti silně nabitých křišťálů.

hematit - příroda, zeleň

Hematit z mineralogického pohledu

Hematit má typicky červeno-hnědou až stříbrně černou barvu. Chemicky se jedná o oxid železitý, Fe2O3. Symbol IMA: Hem Tvrdost nerostu se pohybuje od 5,5 do 6,5 na Mohsově stupnici tvrdosti. Hematit má průmyslový význam jako surovina pro výrobu železa a oceli. Více informací a fyzikálních vlastností naleznete v Atlasu kamenů: Hematit, krevel

Naše nabídka hematitu.