Tanzanit - kámen klidu a vyrovnanosti

Modrá barva tanzanitu a jeho silné vibrace přinášejí klid, vyrovnanost a duchovní růst. Tanzanit je v esoterice dále spojován s komunikací, harmonií a šířením velkorysosti. Je často používán při meditaci a podporuje jasné myšlení a vyjadřování myšlenek a pocitů.

Naše nabídka tanzanitu.

Tmavě modrý krystal tanzanitu, na pozadí pláž a moře.

Účinky a vlastnosti tanzanitu v bodech

  • Uklidňuje tělo a mysl.
  • Podporuje intuici a vnitřní moudrost.
  • Ideální kámen pro soustředění a meditaci.
  • Posiluje vnímání vnitřního hlasu.
  • Pomáhá prosazovat sebe sama.
  • Podporuje rozhodování v souladu se srdcem.
  • Přeměňuje špatné energie v dobré.
  • Podporuje duchovní růst a transformaci.
  • Zlepšuje komunikaci a uvědomění si okolí a života.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, včetně tanzanitu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními přístupy a nejsou vědecky ověřené. Drahé kameny by měly být chápány jako doplněk, ne náhrada klasické léčby.

Zurový tanzanit, drahokam na pozadí podzimního jezera.

Jednou z nejznámějších přisuzovaných vlastností tanzanitu je jeho schopnost pomáhat při meditaci. Podle mnoha zdrojů se tento drahokam popisuje jako nástroj, který může zvýšit naši schopnost soustředění a hlubokého ponoření do meditativního stavu.

Dále se uvádí, že tanzanit působí blahodárně při stavech přepracování a pomáhá nám najít čas sami pro sebe. Jeho energie prý pomáhá vyrovnat výkyvy naší energie a přináší tak do života klid a mír.

Lidé také věří, že tanzanit působí jako ochrana proti negativní energii. Dokáže přeměnit negativní energii na pozitivní a podporuje šíření velkorysosti k ostatním lidem. Další uváděnou vlastností tanzanitu je jeho schopnost harmonizovat lásku a sexualitu.

Tanazanit krystal drahokamu.

Jak čistit a nabíjet tanzanit

Pro nabíjení tanzanitu se doporučuje umístění kamene na ametystovou či křišťálovou drúzu. Další možností je použití kadidla nebo očistných bylin.

Pamatujte, že drahé kameny mají každý svou jedinečnou energii a každý na ně může reagovat odlišně. Je důležité poslouchat svou intuici a najít ten správný kámen.

Uvedené informace odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky.

Surový tanzanit z Tanzánie, na pozadí vodopád.

Tanzanit z pohledu mineralogie

Tanzanit je modrofialovou varietou zoisitu a objeven byl v roce 1967 v Tanzánii. V přírodě se nejčastěji vyskytuje v hnědé nebo světle šedé barvě. Po zahřátí na 400-500°C kámen nabyde svou svůj typický modrý odstín. Drtivá většina tanzanitu na trhu je zahřívaná. Více o tanzanitu v Atlasu kamenů: Tanzanit, nejmladší drahokam

Naše nabídka tanzanitu.