Topaz - drahokam lásky a štěstí

Topaz či topas je jeden z nejznámějších drahokamů na planetě. Vyznačuje se jedinečnou směsí barev, od jemných pastelových odstínů až po sytě zářivé tóny, které okouzlují oko i duši. Od nepaměti je topaz považován za mocný talisman lásky a štěstí. Jeho jemné vibrace prý otevírají srdce a mysl pro bezpodmínečnou lásku, štědrost a hojnost.

Naše nabídka broušených kamenů.

topas-esoterika-krystal

Přisuzované účinky a vlastnosti topazu

  • Otevírá srdce a mysl.
  • Pomáhá přijímat lásku ze všech zdrojů.
  • Povzbuzuje otevřenost a poctivost.
  • Podporuje jasný projev myšlenek a pocitů.
  • Dodává sebedůvěru a odhodlání.
  • Vyrovnává energetické toky těla.
  • Stimuluje duševní jasnost a koncentraci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o metafyzických vlastnostech kamenů jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

topas-esoterika-krystal-ucinky

Topaz prý stimuluje duševní jasnost, koncentraci a schopnost hlubokého zamyšlení, což je pro studenty, spisovatele, vědce a další užitečné. Uvádí se, že podporuje také kreativitu a inspiraci, což je pro umělce, designéry a všechny s vnitřní vizí neocenitelné.

Topaz je v esoterice duchovním pokladem, který zesiluje psychické schopnosti a usnadňuje spojení s vyššími říšemi. Píše se o něm, že pomáhá naladit se na jemné energie a přijímat moudrá poselství. Dále se uvádí, že chrání před negativními vlivy a přitahuje pozitivní energii a prosperitu. Je k dispozici v různých barvách, z nichž každá má své specifické účinky. Modrý podporuje komunikaci a duchovní růst, žlutý tvořivost a radost, růžový lásku a soucit a fialový intuici a vyšší vědomí.

topas-esoterika-zlaty

Topaz je velmi oblíben léčiteli, terapeuty a duchovními učiteli, využívá se v různých alternativních medicínách. Používá se i při meditaci a vizualizaci a to k posílení spojení s vyššími dimenzemi. Topaz je oslňující drahokam s hlubokou moudrostí a "léčivou" silou.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o topazu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

Vlastnosti přisuzované v esoterice ostatním drahým kamenům a minerálům jsou podrobně popsány v rubrice: Esoterické účinky kamenů.

topas-esoterika-pakistan

Topaz drahý kámen

Jméno topaz pochází buď z ostrova Topazos v Rudém moři, nebo ze sanskrtského slova tapas, což znamená oheň. Kámen má různé barvy jako čirá, bílá, žlutá, růžová, modrá, šedá, oranžová. Je často broušen do fasetového brusu a používá se při výrobě šperků. Oblíbené jsou zejména oválné nebo hruškovité tvary a smaragdový brus. Díky čirosti, velikosti a barevným tónům je topaz velmi populární. Více informací v článku: Topaz, topas

Pokud hledáte informace o jiných nerostech, podívejte se do našeho Atlasu drahých kamenů a minerálů.

Naše nabídka broušených kamenů.