Turmalín skoryl - ochranný štít

Černý turmalín, též známý jako skoryl, je jedním z nejsilnějších ochranných kamenů. Neuvěřitelná vnitřní struktura mu prý dodávají mimořádnou energii a moc. V esoterice je známý jako kámen, který odvádí negativní energii a posiluje ochranu.

Naše nabídka turmalínu.

Černý turmalín skoryl na pozadí poště.

Přisuzované účinky a vlastnosti turmalínu

  • Je považován za nejsilnější ochranný kámen.
  • Odvádí negativní energii všeho druhu.
  • Pomáhá vyčistit energetické blokády.
  • Posiluje schopnost soustředění a usnadňuje rozhodování.
  • Podporuje emoční uvolnění a mentální pohodu.
  • Působí jako ochranný štít, odrazuje negativní energii.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně turmalínu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Turmalín skoryl a hory

Jednou z klíčových vlastností černého turmalínu v esoterice a léčitelství je prý jeho schopnost očistit a harmonizovat energii. Lidé věří, že pomáhá odstraňovat negativní vibrace a vyrovnávat nerovnováhu v našem energetickém poli. Tento kámen nás vede k nadhledu a pomáhá nám nalézt správný směr v životě. Jeho energie nám umožňuje ponořit se do hloubky našeho podvědomí.

Černý turmalín - skoryl

V rámci krystaloterapie a esoteriky má černý turmalín schopnost čistit elektrosmog a harmonizovat energetické pole v jeho okolí. Dále se uvádí, že je černý turmalín (skoryl) skvělým pomocníkem při učení a studiu. Jeho energie posiluje naši schopnost soustředění, zlepšuje paměť a usnadňuje rozhodování. Pokud se cítíme rozptýlení nebo nemůžeme najít správné řešení, černý turmalín nám může poskytnout jasnost a podporu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Turmalín a znamení zvěrokruhu

Černý turmalín a znamení zvěrokruhu

Turmalín skoryl je vhodný zejména pro narozené ve znamení zvěrokruhu Váhy, Štír, Kozoroh. Pro každé znamení zvěrokruhu má své vlastní charakteristiky. Černý turmalín může být pro některá znamení zvláště prospěšný a podporující. Podívejme se, jaký vliv má černý turmalín na jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Váhy: Pro znamení Vah je černý turmalín skvělým pomocníkem při zklidňování a uvolňování stresu. Pomáhá jim získat nadhled a najít rovnováhu ve svém životě.

Štír: Pro Štíra může černý turmalín pomoci při rozbíjení emocionálních a mentálních blokád. Pomáhá jim prozkoumat jejich temné stránky a uvolnit negativní energii.

Kozoroh: Kozorohům pomáhá skoryl udržovat sebekontrolu a disciplínu. Tento kámen také podporuje jejich cílevědomost a pomáhá jim dosáhnout jejich cílů.

Skoryl - černý turmalín, v pozadí příroda.

Turmalíny z pohledu mineralogie

Termín turmalín obecně označuje skupinu strukturně blízkých minerálů, s komplikovaným chemickým vzorcem. Název je odvozen od sinhálského "tura malí" = kámen přitahující popel. Vyskytuje se v široké škále barev. Běžné jsou dvoubarevné a vícebarevné krystaly. Nejčastěji jsou turmalíny černé a hnědé. Více informací v Atlasu kamenů: Turmalíny

Naše nabídka turmalínu.