Tyrkys - symbol ochrany, štěstí a hojnosti

Tyrkys je univerzální kámen, který byl po staletí považován za symbol ochrany, štěstí a hojnosti. Je ceněným kamenem v mnoha kulturách po celém světě. Jeho modré odstíny specificky využívají energii vody, životodárného prvku, který představuje vitalitu a omlazení.

Naše nabídka nerostů.

tyrkys-esoterika-modry

Přisuzované účinky a vlastnosti tyrkysu

  • Univerzální ochranný kámen.
  • Vysoce programovatelný.
  • Posiluje a umocňuje záměry.
  • Spojuje se s krční čakrou.
  • Podpora všech aspektů života.
  • Oblíbený ochranný štít pro válečníky.
  • Odstraňuje negativní energii.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o metafyzických vlastnostech kamenů jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

tyrkys-esoterika-kolo

Uvádí se, že tyrkys je vysoce programovatelný kámen, což znamená, že může obsahovat jakékoli specifické záměry, které mu dáte. Díky tomu je práce s tyrkysem ještě výkonnější, protože může posílit a umocnit vaše záměry.

Význam tyrkysu spočívá v osobní ochraně, byl prý oblíbeným ochranným štítem i pro starověké válečníky. Uvádí se, že jeho ochranná energie je stále silná a účinná. Tyrkys čistí mysl, tělo a ducha od negativní energie a přináší povznášející a pozitivní energii. Je považován za kámen komunikace, který povzbuzuje nadšení, inspiruje k novým projektům a zlepšuje schopnost komunikace.

tyrkys-esoterika-placicka-usa

Tyrkys je jemným průvodcem pravdy, povzbuzuje k prozkoumání toho, co funguje a co ne. V esoterických učeních se považuje za klidný kámen, který podporuje odvahu, sílu a klid mysli.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně tyrkysu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Obsáhlé informace o esoterických vlastnostech ostatních drahých kamenů naleznete v rubrice: Esoterické účinky kamenů

tyrkys-esoterika-vodopad

Tyrkys jako minerál

Tyrkys je neprůhledný minerál s odstíny od světle modré po modrozelenou až zelenou. Jeho výjimečná barva je důsledkem obsahu mědi, chromu, vanadu a železa. Tato jedinečnost a intenzita barvy dělá z tyrkysu mimořádně vzácný a ceněný kámen. Název tyrkys pochází z francouzského "pierre turquois" tedy "turecký kámen". Turci však tento kámen netěžili, ale "jen" s ním obchodovali. Více informací v článku: Tyrkys - modrozelený drahý kámen

Máte-li zájem o informace o dalších nerostech, doporučujeme náš Atlas drahých kamenů a minerálů.

Naše nabídka nerostů.