Unakit - kámen harmonie a transformace

Unakit je tajemný kámen harmonie a transformace, který nám nabízí mnoho výhod v esoterickém kontextu. Jeho účinky a vlastnosti nám prý pomáhají rozvíjet naši intuici, vyrovnávat emoce a dosahovat osobního růstu. Jeho energie nabízí jedinečnou cestu k objevování sebe sama a světa kolem nás.

Unakit placička v záři zapadajícího slunce.

Přisuzované účinky a vlastnosti unakitu

  • Přispívá k harmonizaci těla, duše a emocí.
  • Udržuje soustředění a přináší harmonii.
  • Podporuje rozvoj vnímavosti.
  • Pomáhá rozvíjet a posilovat svou vnitřní sílu.
  • Je kamenem transformace.
  • Povzbuzuje k dobrodružství.
  • Ruší důsledky elektromagnetického znečištění.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Popisy účinků a vlastností kamenů na našem webu jsou pouze informativní a jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů.

Tromlovaný unakit na pozadí nebe s bílými mraky.

Unakit můžeme používat různými způsoby, aby nám pomohl dosáhnout jeho účinků a vlastností. Můžeme si ho nosit jako šperk, umístit ho do našeho prostředí nebo s ním pracovat při meditaci. Pro některé je unakit kamenem vizí a věštění, jelikož pomáhá zklidňovat emoce a čistí vědomí od zbytečných šumů. Dále lidé věří, že unakit přispívá k posílení sebejistoty a sebedůvěry, což má pozitivní vliv na rozhodování a dosahování cílů.

Unakit a zvěrokruh

Význam unakitu v esoterice

V esoterickém kontextu má unakit hluboký význam. Jeho energie nás vede k objektivitě a pomáhá nám se zbavit nerealistických představ. Podporuje toleranci a pochopení druhých lidí. Unakit také čistí naše emocionální tělo a pomáhá nám vyrovnat se se stresovými situacemi, sebelítostí a úzkostí. Tiší naše zármutek, stará citová traumata a nezpracované problémy. Uvádí do rovnováhy naše city s duchovnem a umožňuje nám otevřít své srdce novým začátkům.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, včetně unakitu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Tromlované unakity na pozadí moře.

Unakit z pohledu mineralogie

Unakit netvoří krystaly, jedná o horninu a nikoliv minerál. Je neprůhledný. Kvalitní kusy nacházejí uplatnění jako dekorativní nebo obkladové kameny. Ceněny jsou zejména kusy tvořící poutavé vzory kombinující růžové a zelené barvy. Více informací v Atlasu kamenů: Unakit

Máme-li unakit skladem naleznete ho v kategorii: Tromlované kameny