Vanadinit - kámen síly a kreativity

Vanadinit je krásný a mocný kámen, který je spojen s fyzickou energií a rozvojem životní energie. Uvádí se, že přináší ochranu a podporuje emocionální, mentální i fyzické zdraví. Dodává prý energii a sílu při zvládání obtížných úkolů nebo překonávání únavy.

Naše nabídka vanadinitu a barytu.

Vanadinit, krystaly na pozadí azurového moře s bílou pláží.

Přisuzované účinky a vlastnosti vanadinitu

  • Podpora fyzické síly a energie.
  • Pomáhá přijmout a ocenit naše tělo.
  • Podporuje kreativitu, vášeň a sebeprosazení.
  • Pomáhá najít cestu k rovnováze a zdraví.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Vanadinit v záři západu slunce.

Význam vanadinitu

Jeho hlavním významem je propojení s kořenovým čakrou, která je spojena s naší fyzickou existencí a zemskou energií. Vanadinit nám pomáhá přijmout a ocenit naše tělo. Je také spojen s druhou a třetí čakrou, které podporují kreativitu, vášeň a sebeprosazení. Dále se uvádí, že je užitečný při podpoře přirozeného průběhu mužské a ženské menopauzy.

Vanadinit  prý umožňuje integrovat učení a poznatky z našich životních zkušeností a stát se tak silnějšími a moudřejšími. Pomáhá snadněji vyjadřovat naše myšlenky a touhy a podporuje volný proud energie a nápadů v našem životě.

Upozornění: Využívání drahých kamenů není náhradou lékařské péče. Pokud se u vás vyskytnou zdravotní potíže, je vždy nezbytné je konzultovat s lékařem.

Vanadinit znamení zvěrokruhu.

Vanadinit a zvěrokruh

Vanadinit je spojen s několika znameními zvěrokruhu. Jeho energie harmonizuje se znamením Kozoroha, které je spojeno s půdou, praktičností a úspěchem. Tento kámen také rezonuje se znamením Panny, které je spojeno s praktičností, analýzou a pečlivostí. Lidé narození ve znamení Kozoroha nebo Panny mohou mít z vanadinitu vyšší prospěch z využití jeho energie a to pro podporu zemských cílů a kreativity.

Vanadinit nerost, na pozadí tekoucí řeky.

Čištění a nabíjení vanadinitu

Vanadinit může být čištěn a nabíjen buď slunečním světlem nebo pomocí křišťálové koule nebo očistných bylin. Při čištění vanadinitu slunečním světlem ho vystavte na přímé sluneční paprsky po několika minut. Pro nabíjení stačí umístit vanadinit na křišťálovou drúzu nebo do misky s očistnou bylinou a nechat ho tam přes noc.

Vanadinit drúza krystalů na pozadí vodopádu.

Vanadinit z pohledu mineralogie

Vanadinit je poměrně vzácný minerál, který vzniká oxidací galenitu na jeho ložiscích, kde bývá často doprovázen cerusitem a wulfenitem. Krásné tabulkové krystaly vanadinitu, často na bílém lupenitém barytu, pocházejí z Maroka. Jedná se o efektní vzorky ceněné zejména sběrateli estetických minerálů. Více informací v Atlasu minerálů: Vanadinit

Naše nabídka vanadinitu a barytu.