České a moravské vltavíny - kolektiv autorů, Radek Hanus

Náš názor: Kniha je unikátní fotografiemi vltavínů, které tvoří převážnou část knihy. Velmi zajímavé jsou také popisy lokalit, kde můžete vltavíny hledat. Novinkou (alespoň pro mě) je, že jsou v knize popsány imitace vltavínů - umělé vltavíny, které se začaly na trhu objevovat. Je to dáno rostoucí oblibou tohoto drahého kamene jak u nás tak v zahraničí. Množství přírodních vltavínů totiž nedokáže pokrýt poptávku, vysoká cena přírodních vltavínů a to vše hraje do karet podvodníků. 

Rok vydání: 2015, 1. vydání originálu: 2015

Počet stran: 128
Rozměry: 18 x 25 cm
Nakladatelství: Granit
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7296-094-1

ceske-a-moravske-vltaviny-radek-hanus

OBSAH
TAJEMNÝ SVĚT VLTAVÍNŮ 9
CO JSOU TEKTITY 11
Dělení tektitů 13
Tvary tektitů 17
VLTAVÍNY 19
Vznik vltavínů 20
Tvar a skulptace 22
Struktura a inkluze 25
Vnitřní pnutí 27
NALEZIŠTĚ VLTAVÍNŮ 29
Jihočeská naleziště 30
Západočeská naleziště 88
Moravská naleziště 90
DRAHÝ KÁMEN VLTAVÍN 107
Hodnocení kvality a určování ceny vltavínů 114
Ezoterické působení 118
Syntetické vltavíny 120
VÝZNAMNÉ SBÍRKY VLTAVÍNŮ 123
LITERATURA 125

Vltavíny jsou považovány za české národní kameny. Kniha objasňuje vznik vltavínů, který by neproběhl bez doteku vesmíru. Upřesňuje jejich výjimečné postavení ve skupině tektitů. Poprvé ukazuje možnosti, jak je odlišit od pouhého skla nebo padělků. Představuje vltavíny jako oblíbené drahé kameny používané ve špercích. Zájemcům o esoteriku shrnuje nejdůležitější informace o těchto kamenech. Jedinečná je kapitola "Naleziště vltavínů", která poprvé zobrazuje takové množství českých i moravských vltavínů v jejich přirozené kráse.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.