Minerály praktická encyklopedie - Korbel, Novák

Kniha obsahuje opravdu velké množství minerálů a krásných fotografií. U minerálů jsou uvedeny jen základní informace, ale to tak v encyklopediích bývá :-) . Hledáte-li knihu pro snadné určení nalezených kamenů knihu, která obsahuje i méně známé druhy nerostů, můžeme tuto publikaci vřele doporučit.

Počet stran: 296 stran

mineraly-prakticka-ecyklopedie-korbel-novak

Vazba: brožovaná vazba
Rozměr: 165×235 mm
Jazyk: český jazyk
ISBN: 9788025507230
Rok vydání: 2013

Obsah
Úvod 7 
1. Prvky 9 
2. Sulfidy 19 
3. Halogenidy 67 
4. Oxidy 75 
5. Karbonáty 113 
6. Boráty 131 
7. Sulfáty 137 
8. Fosfáty 155 
9. Silikáty 193 
10. Organické sloučeniny 281 
11. Horniny, meteority a tektity 285 
Doporučená literatura 291 
Rejstřík 293

Jako téměř jediná na trhu nabízí tato kniha zájemcům o mineralogii skutečně vyčerpávající přehled minerálů. Nevěnuje se pouze těm nejznámějším nebo drahým kamenům, ale zahrnuje i minerály méně hojné a vzácné, minerály známé odnepaměti i ty popsané zcela nedávno. Jednotlivé druhy jsou přehledně řazeny podle mineralogického systému, podrobně popsány, včetně nalezišť, a doprovázeny barevnými fotografiemi.

  •  více než 600 nerostných druhů a variet
  • přehledné uspořádání nerostů podle mineralogického systému
  • detailní charakteristika u každého minerálu (chemický vzorec, krystalová soustava, vlastnosti, vznik a výskyt, použití)
  • barevná fotografie u každého druhu minerálu
  • doporučená literatura k tématu
  • abecední rejstřík na konci knihy (praktická encyklopedie)

 

Encyklopedie Minerály je kniha pro ty, kteří podlehli kouzlu "neživé přírody". Naleznou zde stovky fotografií nádherných krystalů, ale i méně nápadných agregátů, spolu s výčtem klasických i nových nalezišť jednotlivých druhů. Nerosty jsou přehledně uspořádány do kapitol podle mineralogického systému.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.