Velký leštěný jaspis imperial (polychrom) původem z Madagaskaru.
- Rozměry: 13,5 x 12,0 x 9,0 cm
- Hmotnost: 1577 g
- Lokalita: Madagaskar
- Kupujete, co vidíte.
Přírodní jaspis imperial (polychrom) pocházející z Madagaskaru. Tento dekorativní kus vyniká pestrou barevností a výraznou přírodní kresbou. Zadní strana vzorku je v přírodním neleštěném stavu. Větší exempláře s výraznou kresbou jsou vyhledávané zejména pro sběratelské kolekce a dekorativní vystavení minerálů.
- Pravý přírodní jaspis imperial
- Velký dekorativní minerál
- Pestrá přírodní barva a kresba
- Částečně leštěný povrch
Jaspis imperial patří mezi nejpestřejší odrůdy jaspisu. Jeho barevnost je způsobena proměnlivým obsahem oxidů železa, které vytvářejí charakteristické kombinace červených, žlutých, hnědých a béžových odstínů.
- Kupujete přesně jaspis, který vidíte na obrázcích.
Mineralogicky se jedná o odrůdu chalcedonu (mikrokrystalického křemene) s příměsemi dalších minerálů. Nejznámější naleziště této atraktivní odrůdy jaspisu se nacházejí na Madagaskaru, který je proslulý produkcí mimořádně estetických jaspisů.
Tento kus představuje masivní a vizuálně výrazný exemplář, který okamžitě upoutá pozornost svou kresbou i velikostí.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.
