Nejčastější dotazy na masážní kameny

Prodejem lávových kamenů se zabýváme od roku 2012. Jaké jsou nejčastější dotazy ohledně masážních lávových kamenů? Níže naleznete jejich výběr.

FAQ lávové kameny

Jsou nabízené lávové kameny pravé?

Ano, naše lávové kameny jsou pravé. Kameny jsou vyrobeny z bazaltu, jsou to nejčastěji používané masážní kameny pro terapii "Hot Stone Massage"

Jsou kameny uloženy v dárkovém dřevěném (bambusovém) boxu?

Ano, některé sady jsou dodávány v bambusové krabičce. Je-li krabička součástí sady je to uvedeno v popisu a zobrazeno na fotografii produktu. Některé sady jsou dodávány volně, tj. nejsou uloženy v bambusové krabičce ani sáčku. Někteří prodejci hmotnost sady uvádějí jako hmotnost celkovou, tedy i s dřevěným boxem! U našich sad je uvedena čistá hmotnost kamenů.

Jak to, že jsou nabízené lávové kameny tak levné?

Necháváme si dovážet kameny přímo od výrobce.

Hot massage stones

Dodáváte k prodávaným kamenům certifikát?

Není třeba si nechat vystavovat certifikát, na čedič (bazalt). Čedič 100% poznáme. Zaručujeme vám, že nabízené lávové kameny jsou z bazaltu a přímo určené pro použití na masáže horkými kameny. Prodejem lávových kamenů se zabýváme více jak 10 let. Za tu dobu jsme prodali bezpočet sad i jednotlivých lávových kamenů, mnoho z nich zamířilo do profesionálních masážních salónů. Věříme, že i vy budete s našimi masážními lávovými kameny spokojeni.

Na kolik stupňů se mají lávové kameny nahřívat?

Lávové kameny se nejčastěji nahřívají v rozsahu 35 až 55°C. Vše najdete v návodu na lávové kameny.

Jaký je rozdíl mezi kameny z gabra a bazaltu?

Gabro je hlubinný ekvivalent bazaltu. Chemické složení obou hornin je stejné. Liší se od sebe procentuálním zastoupením jednotlivých prvků. Prodejní cena kamenů z gabra je mnohem vyšší. V žádném případě však rozdíl cen neodpovídá rozdílu schopnosti kamenů držet déle teplo. Podívejte se na náš test lávových kamenů bazalt, claptzu a gabro.

Hot stones, horké kameny

Prodáte lávové kameny z gabra?

Lávové kameny z gabra nemáme v nabídce.

Mohu provádět lávovou masáž příteli, který se léčí cukrovkou?

Lidé trpící cukrovkou by měli mít k masáži lávovými kameny svolení od lékaře.

Uchování, uložení kamenů?

Vyčištěné kameny lze uchovávat na sucho v bambusové krabičce (je-li součástí balení) nebo zabalené v čistém ručníku. Další možností, je kameny uchovávat v mořské nebo himalájské soli (nejlépe uzavřené v nádobě nebo sáčku, aby sůl nemohla z okolí přijímat vlhkost).

Můžu použít na vyčištění lávových kamenů olejíček s Tea tree?

Ano, olej Tea tree má skvělé antibakteriální a antiseptické účinky. Použité lávové kameny dejte do čisté teplé vody, přidejte pár kapek Tea Tree oil a očistěte. Dobrý je také silný odvar z levandule.

Jaký je rozdíl mezi černými a šedými kameny?

Jedná se o stejné bazaltové kameny. Rozdílná je pouze povrchová úprava u černých kamenů. Na černé kameny byl nanesen kosmetický vosk a kameny byly následně vyleštěny. Černé kameny jsou tedy hladší a barevně stálejší.

Šedé kameny tuto úpravu nemají. Dostáváte tak kameny v přírodní barvě, textuře i povrchu. Po natření masážním olejem i tyto šedé kameny zčernají. Není rozdíl mezi černými a šedými kameny při masáži, ani ve schopnosti držet teplo. Jedná se o stejné kameny s rozdílnou povrchovou úpravou. (Pozn. v současné době "šedé" kameny nenabízíme).

Máte-li jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat.

Podívejte se na naši nabídku lávových kamenů.