Druhy masáží lávovými kameny

Nejznámější masáží s lávovými kameny je Hot Stone Massage a její varianty. Další jsou LaStone Therapie, Japonské masáže horkými kameny a Tranquility Stone.

Prodej lávových kamenů.

Druhy masáží lávovými kameny

Hot stone massage

Masáž má původ na Havaji. Havajsky se nazývá pohaku (kámen), wai (voda), ola (zdraví). Domorodí obyvatelé si masáží od pradávna uvolňovali ztuhlé svalstvo, podporovali prokrvení a celkově relaxovali. Hot Stone Massage zpravidla nepoužívá studené kameny. Pracuje se s jemným s dobře snášeným stimulováním - někdy méně je více.

LaStone Therapy

Název "LaStone therapie" je autorsky chráněným pojem. Název a nabídku masáží mohou tedy používat jen autorizované osoby. Terapie je spojení klasické techniky horkých kamenů a zkušeností severoamerických indiánů. Za rozšířením této terapie stojí masérka Mary Nelsonová. LaStone-Therapie se provádí s 54 bazaltovými kameny a 18 ks mramorových kamenů. Lávové kameny jsou nahřáté a mramorové jsou studené, tyto protiklady na těle způsobují urychlení látkové výměny a tím i očisty těla.

lastone-therapy

Japonské masáže lávovými kameny

Na japonských ostrovech vytvořených prudkou vulkanickou činností se nachází tisíce horkých pramenů. Ty se od pradávna používaly k léčebným koupelím. V horké vodě minerálních pramenů se také nahřívaly čedičové kameny, které se používaly k masážím. Horké kameny se používaly k ovlivňování akupunkturních bodů dříve, než se začaly používat jehly a baňky. Japonské masáže horkými kameny jsou založeny na anmě (starodávný typ masáže). Její zásady zůstaly 2000 let skoro nezměněny.

Tranquility stone

Překlad slova tranquility je klid, pohoda, ticho. Jedná se o čínskou masáž lávovými kameny a upřednostňuje hlubokou relaxaci a harmonizaci čaker. K masáži se používá 53 ks kamenů o teplotě asi 40°C. Kameny se nechávají déle působit (méně masáže). Masáž je jemná a klidná. Celková masáž se skládá ze tří částí, masáž těla a chodidel horkými kameny, a následná harmonizace čaker drahými kameny.

masazni-kameny-na-bambusove-podložce

Velmi příjemné je kombinovat masáž lávovými kameny s účinkem esenciálních a masážních olejů. Pro zvýšení efektu používejte exotické aromatické oleje, které umocňují pocit relaxace a uvolnění.

V článku "Návod lávové kameny" naleznete postup masáže horkými kameny.

Jak masážní kameny udržovat v čistotě a co udělat před prvním použitím se dozvíte v článku: Čištění a údržba lávových kamenů.

Podívejte se na naši nabídku lávových kamenů.