Čištění lávových kamenů

Přečtěte si několik zásad, pro bezproblémové užívání masážních lávových kamenů. Údržba kamenů je velmi snadná.

Prodej masážních kamenů.

Masážní lávové kameny

Před prvním použití kamenů

Kameny opláchněte pod tekoucí vodou a nechte uschnout. Doporučujeme kameny dát na topení nebo na slunce, aby byly dokonale suché. Následně do kamenů vetřete masážní olej. Olej bude kameny chránit proti nečistotám a vodnímu kameni, zároveň kameny zčernají. Jedná se o přírodní produkt, proto některé části kamenů, nebo celé kameny, mohou být světlejší. Jde o přirozenou vlastnost. Stačí kámen natřít olejem a znovu zčerná.

Čištění lávových kamenů po masáži

Kameny opláchneme pod tekoucí teplou vodou, uložíme do ručníku, kterým je nahrubo očistíme. Na čištění kamenů nepoužíváme kyseliny, saponáty ani alkohol. Na odmaštění nejlépe poslouží antiseptické nebo přírodní mýdlo.

Při profesionálním použití, nebo pří plánovaném dlouhodobém odložení můžeme kameny dezinfikovat vyvařením, roztokem mořské nebo himálajské soli (sůl lze použít i pro přímé čištění), ve sterilizátoru nebo ředěným Tea Tree olejem (5 kapek na 1 litr vody).

lava-massage-stones

Uchování, uložení kamenů

Vyčištěné kameny uchovávejte na sucho v bambusovém boxu (je-li součástí sady) nebo v zabalené v čistém ručníku. Další možnost pro dlouhodobé uložení, je kameny uchovávat v mořské nebo himalájské soli (nejlépe uzavřené v nádobě nebo sáčku, aby sůl nemohla z okolí přijímat vlhkost).

Pro každodenní ošetření lávových kamenů

Kameny zalijte vodou v nádobě tak, aby byly celé ponořené a přidejte 1/5 lžičky oxidačního bezchlórového činidla (okysličovadlo). Oxidační činidlo zvyšuje množství kyslíku ve vodě a zbavuje ji tak organických nečistot a zároveň brání množení mikroorganismů. Výhody tohoto činidla jsou také: není cítit po chlóru, nedráždí a nevysušuje pokožku, oči ani sliznici, nezpůsobuje alergické reakce a zároveň likviduje viry, plísně a bakterie. Okysličovadlo udrží hygienu kamenů během celého dne. Přípravek lze zakoupit na internetu, v drogerii nebo v obchodě se zahradními bazény (hledejte: oxidační aktivátor).

Při dodržení těchto postupů vám budou kameny dlouho a dobře sloužit.

lava-stones

Podívejte se na naši nabídku lávových kamenů.