Historie masáží pomocí lávových kamenů

Od pradávna lidé hledali způsoby, jak očistit své tělo i duši. Kromě využívání léčivých bylin se zajímali také o kameny, které dobře držely teplo. Teplo se odjakživa používalo ke zmírnění svalového napětí a bolesti.

Teplo pomáhá zvýšit průtok krve do postižené oblasti a může také snížit svalové křeče. Naopak studená terapie pomáhá zmírnit zánět. Kameny se přikládaly na bolavá místa a chladily se jimi otoky.

Naše nabídka masážních lávových kamenů.

masaze-horkymi-kameny-historie

První zmínky o terapiích s kameny můžeme najít v Číně, Mezopotámii a Egyptě. Tyto terapie položily budoucí základ pro masáže lávovými kameny, tak jak je známe dnes. S horkými lávovými kameny se pracovalo po generace v Japonsku, Indii a na Havaji.

Masáž horkými lávovými kameny se používá k uvolnění napjatých svalů a poškozených měkkých tkání po celém těle. Někdy se při masáži používají kameny vyrobené z mramoru označované jako studené (cold). Studené kameny lze použít po terapii horkými kameny k celkovému uklidnění překrvených cév a ke zklidnění pokožky. Nebo naopak, je-li to žádoucí, k vyvolání vyšší látkové výměny. V tomto případě se kameny používají současně s horkými kameny.

Masáže jsou velmi příjemné a prospěšné pro lidský organismus. Nezapomínejte občas své tělo hýčkat.

Masáž lávovými kameny

  • Pomáhá zmírnit svalové napětí
  • Snižuje stres a úzkost
  • Podporuje spánek
  • Může zmírnit chronické bolestivé stavy
  • Může posílit imunitu

Jak správně postupovat při masáži se dozvíte v našem návodu na masáž.

Naše nabídka masážních lávových kamenů.