Baryt - kámen vitality

Baryt má podle litoterapeutických příruček několik významných účinků na naše tělo a mysl. Podporuje prý komunikační schopnosti a kreativitu. Má blahodárný vliv na naši paměť, sebevědomí a vitalitu. Dále se uvádí, že pomáhá zmírňovat pocity duševní nerovnováhy, jako je ostýchavost, starosti a výbuchy hysterie.

Naše nabídka barytu a vanadinitu.

Baryt v záři slunečního svitu v lese.

Přisuzované účinky a vlastnosti barytu:

  • Posílení vitality.
  • Podpora paměti.
  • Posílení sebevědomí.
  • Zmírnění pocitů duševní nerovnováhy.
  • Dodání energie v náročných obdobích.
  • Podpora při chronických problémech.
  • Usnadnění aklimatizace při cestování.
  • Podpora při léčbě nespavosti.
  • Ochrana před elektromagnetickým zářením.
  • Ochrana před radiací.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o významech a léčivých vlastnostech kamenů jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Baryt nám může být skvělým průvodcem při zpracovávání emocí, které jsme dosud nezpracovali a které v nás stále vyvolávají stavy pohotovosti a ohrožení. Tento minerál nám pomáhá transformovat nezpracované emoce na energetické i fyzické úrovni.

Krystaly barytu na pozadí modré jezero s klidnou hladinou.

Význam barytu v esoterice

Baryt hraje významnou roli i v esoterice a duchovní praxi. Je velmi účinným pomocníkem při meditacích. Tento minerál je také doporučován lidem, kteří často cestují, protože usnadňuje aklimatizaci a pomáhá zahnat stesk po domově. Baryt je v lidovém léčitelství využíván k léčbě nespavosti a různých duševních poruch. Má prý pozitivní vliv na kosti, svaly a pomáhá poskytnout energii pro boj s dlouhodobými nemocemi.

Upozornění: Využívání drahých kamenů není náhradou lékařské péče. Pokud se u vás vyskytnou zdravotní potíže, je vždy nezbytné je konzultovat s lékařem. Popisy účinků a vlastností kamenů na našem webu jsou pouze informativní a jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů.

Lupenité krystaly barytu a znamení zvěrokruhu.

Baryt a znamení zvěrokruhu

Baryt je spojen se znamením Vodnáře. Lidé narození v tomto mohou mít zvláštní afinitu k barytu a mohou z něj více čerpat jeho pozitivní účinky a energii. Vodnáři vynikají originálními myšlenkami a nekonvenčním životním stylem. Svoboda a přátelství jsou pro ně klíčovými hodnotami. Vodnáři podléhají vlivu živlu vzduchu, který jim propůjčuje bystré myšlení a touhu po šíření poznání.

Baryt v záři zapadající slunce.

Čištění a dobíjení barytu

Očistu barytu provádíme omytím kamene proudem čisté vlažné vody.

Dobíjení barytu se provádí mimo dosah přímého slunečního světla. Můžeme k tomu využít i drúzu křišťálu, čímž zvýšíme účinnost dobíjení.

Minerál baryt nad hladinou jezera.

Baryt v mineralogii

Chemický vzorec barytu je BaSO4 (síran barnatý) a jedná se o kosočtverečný minerál. Název minerálu "baryt" je odvozen z řeckého slova "barys", což znamená "těžký". Starší jeho český název "těživec". Zhotovuje se z něj výplachové bahno potřebné pro hloubení vrtů. Uplatňuje se i jako plnidlo při výrobě papíru a textilií a jako inertní látka při výrobě malířských a nátěrových barev, například běloby. Sulfát baria se užívá i v medicíně jako kontrastní látka. Baryt pohlcuje radioaktivní a rentgenové záření. Více o barytu v Atlasu nerostů: Baryt, těživec

Naše nabídka barytu a vanadinitu.