Beta křemen - kámen pro zvláštní příležitosti

Beta (vyšší) křemen je ve světě esoteriky poměrně novým kamenem a o jeho účincích není příliš mnoho informací. Informace v tomto článku jsou čerpány z několika zahraničních zdrojů, kde už byly tyto skryté účinky a vlastnosti odhaleny.

Prodej krystalů beta křemene.

Beta křemen krystal při západu slunce nad mořem

Beta křemen je považován za meditační kámen a je velmi prospěšný, pokud si jej rezervujete pouze pro zvláštní příležitosti. Věří se také, že má schopnost pomáhat s interpretací snů. Dále se uvádí, že pomáhá lépe porozumět složité povaze života a jeho významu pro jednotlivce.

Krystaly beta křemenu na pozadí bouřkové mraky s blesky

Účinky a vlastnosti beta křemene

  • Ideální pro použití při meditaci
  • Pomáhá s interpretací snů
  • Poskytuje jasné směrové informace
  • Odpovídá na „všechny“ otázky
  • Používá se při dekódování a kódování vzorů ze snů a vizí
  • Rezonuje s energiemi intuice a "vědění"
  • Funguje dobře s jinými vysoce vibračními kameny
  • Podporuje duchovní růst

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně  beta křemene jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Vyšší křemen na pozadí oblohy s duhou

Uvádí se, že vyšší (β) křemen je také vhodný pro kombinaci s dalšími vysoce vibračními kameny, jako je ametyst a křišťál, které podporují duchovní růst. Pro vyrovnání stimulující energie beta křemene se doporučuje používat uzemňovací kameny, jako je černý turmalín a hematit.

Beta křemen a pouštní duny

Nástroj pro komunikaci s anděly

Beta křemen je účinný při komunikaci s anděly a průvodci. Jeho energie může být neocenitelná při setkání s těmito bytostmi a při navázání kontaktu s nimi.

Podpora věštění a dekódování snů

Krystaly vyššího křemene přinášejí hojné energie, které mohou pomoci ve všech formách věštění a s dekódováním snů a situací, se kterými se na cestách setkáte. Poskytují jasné směrové informace a odpovědi na všechny otázky. beta křemen pomáhá otevřít přístup k energiím mentální roviny a vytváří jasný komunikační kanál mezi vyšším a vnitřním já.

Fialový beta křemen, krystal

Beta křemen je také kamenem jasnosti a soustředění, který napomáhá koncentraci a zvyšuje duševní jasnost. Jeho účinky slouží k harmonizaci čaker a podpoře duchovního růstu, což z něj činí oblíbený kámen pro meditaci a duchovní praktiky. Zvyšuje také kreativitu a intuici, což je užitečné pro umělce a hudebníky.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Beta křemen, Beta Quartz na pozadí hory a modrá obloha

Beta křemen z pohledu mineralogie

Křemen může existovat ve dvou základních formách, jako nižší (alfa) křemen, nebo jako vyšší (beta) křemen. Nižší křemeny jsou obecně označovány jako křemen. A patří sem i jeho všechny barevnýé odrůdy. Vyšší křemeny vznikají při teplotách mezi 573 °C a 870 °C, ale jsou nestabilní a při poklesu teploty se mění zpět na alfa křemen. V některých případech jim však zůstane podoba hexagonální dvojpyramidy typická pro beta křemen. Více o křemeni v Atlasu kamenů: Křemen, všudybyl nerostné říše