Ametyst - kámen duchovní čistoty a meditace

Ametyst je z krystaloterapeutického a esoterického pohledu považován za jeden z nejsilnějších kamenů a spolu s křišťálem v ní má nezastupitelný význam. Na první pohled ametyst zaujme podmanivou a často i velmi výraznou fialovou barvou. Co ale mnoho lidí zajímá nejvíce, jsou jeho přisuzováné metafyzické účinky a vlastnosti.

Naše nabídka ametystu.

Ametyst drúza s fialovými krystaly

Účinky ametystu

Uvádí se, že ametyst je silný kámen s obrovskou ochrannou silou, má pozitivní vliv jak na fyzické tak duševní zdraví. Lidé také věří, že harmonizuje hormonální funkce a posiluje imunitní systém. Čistí auru od negativní energie a vytváří prý ochranný štít kolem těla.

Ametyst zasazený do magické přírody

Z pohledu alternativní medicíny ametyst ovlivňuje poruchy způsobené duševním přetížením, stresem a nezpracovanými negativními zážitky. Uklidňuje nervový systém a podporuje zdravý spánek (působí proti nespavosti). Ametyst je kámen spojující zemi a nebesa, přináší rovnováhu do nižších rovin mysli a citů.

Harmonická záře ametystu symbolizuje proměnu a inspiraci.

Ametyst a západ slunce

Vlastnosti a význam ametystu v 10 bodech

  1. Ametyst poskytuje podporu při překonávání závislostí, zejména s alkoholovou.
  2. Má schopnost očisty, což může být užitečné při dosahování hlubších stavů mysli.
  3. Posiluje lásku k blízkým a přináší světlo do mezilidských vztahů.
  4. Vede k dosažení nejvyšší formy klidu.
  5. Ametyst má schopnost zvyšovat motivaci, což je prospěšné při dosahování vytyčených cílů.
  6. Pomáhá odstraňovat předsudky a podporuje rozvíjení myšlenek.
  7. Zlepšuje koncentraci při učení a pracovních aktivitách.
  8. Transformuje negativní energii na pozitivní, což přispívá k celkovému duševnímu blahu.
  9. Ametyst přináší vnitřní klid, pomáhá odstraňovat úzkost, strach a napětí.
  10. Umožňuje odpojení mysli od každodenních starostí.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Ametyst a zvěrokruh

Ametyst je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu:

Beran, Blíženci, Panna, Štír, Střelec, Kozoroh, Ryby

Krystal ametystu v jeskyni

Čištění a nabíjení ametystu

Pro očištění ametystu použijte vlažnou teplou vodu, kterou necháte téct na kámen několik minut. Nedoporučuje se kámen nabíjet na přímém slunečním světle, raději zvolte měsíční nebo ranní/večerní světlo. Čištění je ideální po každém použití nebo i před ním. Případně lze kámen nabíjet na horském křišťálu.

Krystaly ametystu

Ametyst popis

Ametyst je fialová odrůda křemene. Má celou řadu fialových odstínů, od světlých tónů až po tmavé. Na přímém slunci ztrácí barvu. Název pochází z řeckého "amethystos" z - a- , "ne" a -methysko- "opojit", s odkazem na víru, že kámen chrání svého majitele před opilstvím. Staří Řekové ametyst nosili a vyřezávali z něj nádoby na pití ve víře, že zabrání intoxikaci. Více informací v Atlasu drahých kamenů: Ametyst, fialový křemen.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic. 

Naše nabídka ametystu.