Křišťál - nejúčinnější krystal

Z hlediska léčebných vlastností je křišťál považován za nejúčinnější krystal a nejsilnější zesilovač energie na světě. Jeho energie vede k naprosté harmonii. Je považován za kámen čistoty a je spojován s mnoha různými energetickými centry. Křišťál je využíván v esoterice k harmonizaci prostředí, k odstraňování negativní energie a k posílení pozitivní. Je také vhodný pro meditaci, povzbuzuje inspiraci, intuici a jasnozřivost.

Naše nabídka křišťálu.

Krystaly křišťálu za úplňku

Přisuzované účinky a vlastnosti křišťálu

 • Je považován za nejúčinnější krystal.
 • Je označován za nejsilnější zesilovač energie.
 • Zvyšuje energii na nejvyšší možnou míru.
 • Podporuje trpělivost, moudrost a dokonalost.
 • Pomáhá při soustředění.
 • Má detoxikační účinky.
 • Harmonizuje mezilidské vztahy.
 • Neutralizuje patogenní zóny.
 • Křišťál čistí auru a nesoulady duše.
 • V magické rovině odporuje zlu a věčné tmě.
 • Ve formě kyvadla pomáhá určit klady a zápory.
 • Snižuje sílu elektromagnetického záření.
 • Při meditaci dokáže odfiltrovat rušivé vlivy.
 • Je regulátorem pro ostatní minerální kameny.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně křišťálu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Křišťál v polární záři

Dále se uvádí, že křišťál zlepšuje naše mentální schopnosti, soustředění a dokáže uvolnit uzamčené vzpomínky. Pročišťuje a chrání naši auru, odstraňuje energetické bloky a nabíjí nás novou energií. Křišťál nás prý zbavuje negativní energie, napomáhá sebezdokonalení a posiluje samostatnost.

Podle litoterapeutických příruček křišťál na mentální úrovni pomáhá k soustředění, léčí všechny negativní sklony, závislosti, psychologické poruchy, slabosti, žárlivost, silné bolesti, záněty, napětí a má detoxikační účinky. V oblasti alternativní medicíny se uvádí, že je křišťál účinný při léčení nevolnosti, závrati a migréně.

Křišťál při západu slunce.

Harmonizace a ochrana domácnosti

Křišťál je také často používán v domácnostech pro harmonizaci prostoru a neutralizaci patogenních zón. V kombinaci s růženínem prý chrání váš domov před elektromagnetickým smogem a zářením. Udává se, že křišťál funguje jako filtr, který odebírá negativní energii a nabíjí nás tou pozitivní. Působí jako harmonizující prvek mezilidských vztahů, především v rodině.

Křišťál je také účinný při čištění aury. Odstraňuje blokády a nesoulady duše a v magické rovině odporuje všem protikladům – zlu, negativní energii, černé magii a věčné tmě.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Drúza čirého křišťálu.

Křišťály jsou často používány při meditaci, kde dokáží odfiltrovat všechny rušivé vlivy. Působí na korunní čakru a ostatní čistí. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny.

Krystaly křišťálu a znamení zvěrokruhu

Křišťál a zvěrokruh

Křišťál je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu: Blíženci, Rak, Lev, Kozoroh, Vodnář. Těmto znamení křišťál napomáhá k rovnováze, lépe se vyrovnávat se stresovými situacemi. Posiluje jim mentální schopnosti, soustředění a dokáže též uvolnit uzamčené vzpomínky.

Čištění a nabíjení křišťálu

Čištění křišťálu je důležité k udržení jeho energetické čistoty a efektivity. Nabíjení křišťálu pak pomáhá obnovit jeho energetický potenciál.

Jak čistit křišťál

Nejběžnější metodou je ponoření křišťálu do soli nebo do slané vody. Tento proces může trvat několik hodin až několik dní, v závislosti na velikosti křišťálu a na tom, jak je "znečištěný". Nejlepší způsob, jak křišťál vyčistit, je nechat jej přes noc ponořený ve vodě. Další možností je držet jej několik minut pod čistou tekoucí vodou.

Jak správně nabíjet křišťál?

Po vyčištění je potřeba křišťál znovu nabít. Toho dosáhneme tím, že ho necháme na přímém slunečním nebo měsíčním světle. Křišťál lze také nabíjet položením na jiný kámen, který je známý svou silnou energií, jako je například ametyst nebo růženín.

Krystaly křišťálu zakomponovány do krajiny.

Křišťál z pohledu mineralogie

Křišťál je čirá odrůda křemene vynikající dokonalou průhledností. Název pochází z latinského slova crystallus (led). Křišťály vznikají vykrystalováním z horkých roztoků a vyskytují se v dutinách pegmatitů a na některých rudních žilách. Více informací v Atlasu kamenů: Křišťál, zkamenělý led

Naše nabídka křišťálu.