Karneol - kámen odvahy, síly a kreativity

Karneol, je drahý kámen s dlouhou historií a významem v esoterických tradicích. Jeho jasná barva a životodárná energie ho činí oblíbeným mezi lidmi po celém světě. Ve starověkých kulturách byl považován za kámen odvahy, síly a kreativity.

Přisuzované vlastnosti a účinky karneolu

  • Stabilizující kámen s vysokou energií.
  • Podporuje v životních rozhodnutích.
  • Poskytuje klid a harmonii.
  • Pomáhá udržovat emocionální stabilitu.
  • Působí jako motivátor.
  • Povzbuzuje k dosahování úspěchu a plnění cílů.
  • Tiší vztek, žárlivost a závist.
  • Používá se jako talisman pro klidný spánek.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Karneol, onranžový tromlovaný kámen na pozadí horské jezero.

Význam a vlastnosti karneolu

Podle esoterických tradic dodává karneol odvahu, klid, trpělivost a harmonii. Jeho energie povzbuzuje pozitivní pohled na život a motivuje nás k úspěchu. Karneol prý také podporuje naši kreativitu a pomáhá nám uplatnit nové zkušenosti v životě.

Ve starém Římě byl karneol považován za kámen vojáků, který jim dodával odvahu a neohroženost v bojích. V Egyptě byl karneol ceněn pro svou ochrannou sílu a údajnou schopnost povzbuzovat znovuzrození mrtvých.

Oranžový, tromlovaný karneol.

Pokud se cítíte přehlceni negativními emocemi, nebo se potýkáte s těžkými životními situacemi, může vám karneol poskytnout podporu a odvahu. Jeho energie prý zmírňuje vztek, zlobu a hněv a posiluje naši sebedůvěru. Karneol je také ideálním kamenem pro ty, kteří hledají kreativitu a inspiraci.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Karneol - znamení zvěrokruhu

Karneol a znamení zvěrokruhu

Karneol má významnou spojitost se znameními zvěrokruhu. Pro lidi narozené ve znamení Berana, Blíženců, Raka, Lva, Panny a Kozoroha je karneol ideálním kamenem. Dodává jim temperament, dobrou náladu a schopnost analytického myšlení. Karneol u nich také podporuje soustředěnost a pomáhá najít životní cestu.

Tmavě oranžové karneoly, na pozadí tyrkysové moře.

Čištění a nabíjení karneolu

Čištění karneolu by mělo být prováděno pod tekoucím proudem čisté vlažné vody. Tímto způsobem se odstraní negativní energie a karneol se připraví na nabíjení. Nabíjení je možné provádět na slunci nebo při svitu měsíce po dobu několika hodin. Během nabíjení karneol nasává energii ze slunce nebo měsíce a obnovuje tak svou sílu a vitalitu.

Surový karneol před vodopádem.

Karneol z pohledu mineralogie

Karneol je průsvitná, oranžová až červenohnědá odrůda chalcedonu. Byl pojmenován podle své barvy připomínající buď barvu třešní (z latinského slova cornum), nebo masa (carnis). Karneol se stejně jako chalcedon vysrážel z křemičitého gelu v dutinách magmatických i sedimentárních hornin. Více informací v Atlasu kamenů: Karneol, oranžový chalcedon

Naše nabídka tromlovaných kamenů.