Kalcit modrý - kámen harmonie a klidu

Modrý kalcit přináší klid a harmonii do našeho života. Jeho jemné vibrace nám pomáhají uklidnit emoce, posílit komunikaci a podpořit duševní i fyzickou pohodu. Uvádí se, že energie modrého kalcitu pomáhá vytvořit harmonické a pozitivní prostředí.

Prodej modrého kalcitu

Modry kalcit polarní záře

Seznam účinků modrého kalcitu:

  • Vhodný kámen pro meditaci, zejména pro začátečníky.
  • Transformoje negativní energie a vibrace na pozitivní.
  • Je pomocníkem v obdobích stresu, náročných změn.
  • Pomáhá vidět věci, které jsme předtím přehlédli.
  • Otevírá silnější komunikační kanály.
  • Pomáhá s komunikací s anděly a duchovními bytostmi.
  • Přispívá k hlubšímu porozumění.
  • Je kamenem růstu a motivace a komunikace.
  • Poskytuje ochranu před krádeží a finančními ztrátami.
  • Podporuje optimismus a pozitivní myšlení a zlepšuje paměťové funkce.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic. 

Modrý kalcit, leštěná homole v jeskyni

Význam modrého kalcitu v esoterice

Modrý kalcit má v esoterických kruzích speciální význam. Kámen dokáže prý odrážet a čistit negativní energie a přináší do našeho života harmonii a celkový klid. Je výborným pomocníkem při meditaci. Přináší světlo a naději i v těch nejtemnějších chvílích.

Modrý kalcit jako měsíc

Čištění a nabíjení modrého kalcitu

Kámen můžete očistit pomocí vykuřovací směsi nebo pod proudem vlažné vody. U nabíjení je dobré kalcit umístít na křišťál. Nabíjíme na slunci.

Surový modrý kalcit a kameny zvěrokruhu

Modrý kalcit a znamení zvěrokruhu

Modrý kalcit je spojen s několika znameními zvěrokruhu. Je ideálním kamenem pro osoby narozené ve znamení zvěrokruhu: Blíženci, Rak a Ryby. Pomáhá jim udržovat harmonické vztahy a podporuje jejich růst a vývoj.

Surové modré kalcity na pozadí jezera

Modrý kalcit vlastnosti

Kalcit je po křemeni nejrozšířenějším nerostem na světě. může být bezbarvý, bílý, šedý, žlutavý, hnědý, růžový, nazelenalý, světle modrý, černý nebo zbarvený podle příměsí a uzavřenin. Má stejně jako aragonit chemický vzorec CaCO3 (uhličitan vápenatý). Kalcit ale krystaluje v klencové krystalové soustavě a aragonit v kosočtverečné. Více informací naleznete v Atlasu minerálů: Kalcit

Prodej dvojlomného kalcitu

Prodej modrého kalcitu