Fluorit - kámen mysli a klidu

Fluorit je nejen krásný, ale i mocný kámen. Je obdařen ochrannou mocí a pomáhá nám nalézt rovnováhu a klid ve fyzickém i duševním životě. Posiluje mysl a zvyšuje koncentraci. Fluorit je vhodný pro studenty a pro ty kdo žijí ve vysokém tempu.

Naše nabídka fluoritu.

Tromlovaný zelený fluorit na pozadí vodopádu

Účinky a vlastnosti fluoritu v 10 bodech

  1. Fluorit pomáhá nalézt rovnováhu a klid ve svém životě.
  2. Zvyšuje koncentraci a pomáhá zlepšovat paměť.
  3. Posiluje intuici a podporuje naši duchovní cestu.
  4. Fluorit odstraňuje iluze a odhaluje pravdu.
  5. Pomáhá zvýšit povědomí o našich potlačovaných emocích a pocitech.
  6. Podporuje náš duchovní vývoj a pomáhá nám nalézt vnitřní klid a mír.
  7. Rozvíjí naši schopnost být ve spojení se svým vyšším já.
  8. Má schopnost posilovat naši mysl a emocionální rovnováhu.
  9. Krystal fluoritu pročišťuje a stabilizuje auru.
  10. Zvyšuje sebedůvěru a posiluje schopnost řešit problémy.

UPOZORNĚNÍ: Informace o léčivých účincích drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou často spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Krystaly modrého fluoritu na pozadí lesa a jezera

Barvy fluoritu a jejich vlastnosti

U jednotlivých barev fluoritu jsou ve volně dostupných zdrojích alternativní medicíny, krystaloterapie a esoteriky uváděné specifické účinky. Při zonální barevnosti má fluorit všechny účinky obsažených barev.

zelený fluorit z Madagaskaru

Zelený fluorit pohlcuje negativní energie, podporuje intuici, čistí čakry a duši. Je účinný při odstraňování citových traumat, a dokáže uzemňovat nadbytek energie. Mimořádně účinně pohlcuje negativní energie z okolního prostředí.

Fialový fluorit

Fialový fluorit je ideální pro meditaci a podporuje duševní komunikaci, stimuluje třetí oko, což posiluje schopnost duševní komunikace.

Modrý fluorit má univerzální účinky - uklidňuje nebo dodává energii. Zlepšuje komunikaci a podporuje kreativitu. 

Čirý fluorit harmonizuje mezi rozumem a duchem, přináší univerzální energii do těla a posiluje účinky jiných kamenů. Vylaďuje čakry a čistí auru. Navozuje harmonii na fyzické i duševní úrovni.

Žlutý fluorit prý odbourává toxické látky a snižuje cholesterol. Kromě toho zvyšuje intelektuální aktivitu.

Žlutooranžový krystal fluoritu

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o fluoritu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Účinky drahých kamenů a minerálů nejsou podloženy pevnými vědeckými důkazy. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

Zonální fluorit a zvěrokruh

Fluorit je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu: Lev, Štír, Vodnář, Ryby

Očista a nabíjení fluoritu

Stejně jako všechny ostatní kameny, i fluorit potřebuje pravidelnou očistu a nabíjení, aby si udržel svou sílu a energii. Očistu fluoritu lze provést jednou týdně pod proudem vlažné vody. Nabíjení fluoritu je nejlepší provádět za úplňku. 

Fluorit je velmi křehký a štěpný kámen vyžadující výjimečnou péči. Je náchylný na veškerá poškození. Už jen samotný oplach v horké vodě (čili tepelný šok) způsobuje popraskání. Rozhodně kámen nevystavujte přímému slunci a rovněž ho nečistěte v chemických prostředcích.

Fluorit zelený - krystaly z Madagaskaru

Nerost fluorit

Fluorit je pestrobarevný minerál s chemickým vzorcem CaF2 (fluorid vápenatý). Je to sběratelsky zajímavý kámen a často se nacházející ve velmi atraktivních a různorodých ukázkách. Fluorit je využíván v hutnictví, kde značně usnadňuje tavení rud. Z této vlastnosti vznik jeho název odvozeny z latinského fluere = téci, stékati, což právě odkazuje na schopnost snadno tavit rudy. Více informací o fluoritu naleznete v Atlasu kamenů: Fluorit, kazivec

Naše nabídka fluoritu.