Jantar - kámen slunce

Jantar je známý svou zlatavou barvou připomínající zářící slunce. Od pradávna považován za skvělého ochránce. Důkazy o jeho využití sahají až do doby paleolitu. První lékaři ho prý předepisovali na bolesti hlavy, srdeční problémy a artritidu. Cestovatelé ho nosili jako talisman pro ochranu a odvahu.

Nabídka jantaru na partnerském eshopu.

jantar-ucinky-kamene

Přisuzované účinky a vlastnosti jantaru

  • Pohlcení negativní energie.
  • Podpora přirozených procesů v těle.
  • Stimulace regenerace a vitality.
  • Podpora pocitu živosti a mládí.
  • Posílení rozhodovacích schopností.
  • Podpora kreativního sebevyjádření
  • Přinášení rozvahy a trpělivosti.

UPOZORŇUJEME, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu. Drahé kameny, včetně jantaru by měly být chápány jako doplněk, ne náhrada klasické léčby.

jantar-kopal-vlastnosti

V esoterice a duchovní praxi hraje jantar významnou roli. Uvádí se, že je výjimečný tím, že stimuluje přirozené hojivé procesy v těle, podporuje regeneraci a vitalitu. Pomůže vám cítit se znovu živí a mladí.

Slunce vládne jantaru a teplé barvy kamene - žlutá, oranžová , zlatá a hnědá - zrcadlí energii Slunce v kameni.

jantar-s-hmyzem-jezero

Dále se uvádí, jantar může absorbovat všechny negativní emoce a nízkou energii, pokud je umístěn blízko vás. Nošení jantarových šperků vám usnadní nápravu jakékoli nerovnováhy ve vašem životě. Jantar prý pomáhá i při osobní transformaci a růstu, pomáhá uvolnit staré vzorce a usnadňuje pozitivní změny. Pomáhá vám přeměnit se ve verzi sebe sama, která je určena vaším nejvyšším povoláním.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů včetně jantaru není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o metafyzických vlastnostech zde uvedené jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Články věnující se zkoumání esoterických aspektů ostatních drahých kamenů a minerálů naleznete v rubrice: Esoterické účinky kamenů

jantar-sumatra-ucinky

Jantar, co to je?

Jantar je fosilizovaná pryskyřice stromů s různými barvami, včetně zlatožluté až načervenalé. Občas se vyskytují sytě červené, zelené a modré odstíny. Vznikl před 25 až 40 miliony lety a je uložen v třetihorních píscích a jílovitých břidlicích. Nejznámějším druhem je jantar baltský, pojmenovaný podle Baltského moře. Více v Atlasu kamenů: Jantar, zlato severu

jantarove-naramky-esoterika

Pro rozšíření svých znalostí o nerostech doporučujeme prozkoumat náš Atlas kamenů.

Nabídka jantaru na partnerském eshopu.