Jaspis - kámen energie

Jaspis je kámen s dlouhou historií a vyskytuje se v různých barvách. Silné vibrace ho činí oblíbeným kamenem v esoterice a alternativní medicíně. Obecně je jaspis známý svou schopností poskytnout ochranu před negativními energiemi a vyvolat pocit harmonie a rovnováhy.

Naše nabídka jaspisu.

Tromlovaný jaspis kytičkový na pozadí vodopád

Jaspis je považován za matku všech kamenů, což naznačuje jeho výjimečnou sílu a univerzálnost ve svých účincích.

Přisuzované vlastnosti a účinky jaspisu

  • Má schopnost očistit a chránit energii.
  • Přispívá k duševnímu a energetickému zdraví.
  • Usnadňuje nalezení vnitřního klidu a rovnováhy.
  • Poskytuje ochranu proti negativním energiím.
  • Chrání před všemi čtyřmi živly - zemí, vodou, vzduchem a ohněm.
  • Podporuje schopnost komunikovat se zvířaty.
  • Posiluje vůli k jednání dobra.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Jaspis polychro při zapadajícm světle

Různé druhy jaspisu a jejich význam

Existuje mnoho různých druhů jaspisu, a každá varianta má své vlastní vlastnosti a účinky.

Červený jaspis

Červený jaspis je prý nositelem vitální životodárné energie. Aktivuje v nás vůli, odvahu a vytrvalost. Očistná energie červeného jaspisu nás vede k trpělivosti, skromnosti, soucitu a pochopení. Uvádí se, že pomáhá zlepšit koncentraci a je vhodný pro jedince, kteří mají problém dokončit to, co si předsevzali.

Žlutý jaspis

V rámci krystaloterapie žlutý jaspis prý přivádí pozitivní energii, vytrvalost a porozumění. Pomáhá nám při drobných nedorozuměních v mezilidských a partnerských vztazích.

Obrázkový jaspis

Obrázkový jaspis je úzce spjat se zemí a podporuje a rozvíjí naši kořenovou čakru. Vypráví nám poselství minulosti pomocí svých obrázků a pomáhá nám vyrovnat se s potlačenými pocity. Obrázkový jaspis také prý poskytuje klid, odstraňuje strach a podporuje imunitní systém.

Jaspis obrázkový na pozadí jezera a lesa

Jaspis mokait

Jaspis mokait je kámen plný energie, který přináší klid, stabilitu a odolnost proti stresu. Tento jaspis podporuje sebevědomí a pomáhá naplnit náš vlastní potenciál. Mokait je prý také propojen s energií Země a má silnou ochrannou energii.

Zelený jaspis

Zelený jaspis povzbuzuje a zlepšuje náladu. Zelený jaspis udržuje vyvážený poměr mezi složkami jin a jang a poskytuje klid a uvědomění celku.

Jaspis a jeho účinky, na pozadí přírody

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Červený jaspis a kameny zvěrokruhu

Zvěrokruh a jaspis

Jaspis je velmi univerzální kámen, je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu: Beran, Rak, Panna, Váhy, Štír, Kozoroh, Vodnář, Ryby

Čištění a nabíjení jaspisu

Jaspis můžete čistit proudem vlažné vody, nebo ho můžete ponechat přes noc ponořený ve vodě spolu s křišťálem.
Nabíjí se na přímém slunci.

Jaspis na pozadí pobřeží azurového moře a pláže.

Jaspis jako drahý kámen

Jaspis je z pohledu mineralogie křemen (chalcedon) s příměsemi. Jaspis tvoří mandle, geody, hnízda a kůry v dutinách hornin. Hmota se zdá být celistvá, ale ve skutečnosti je kryptokrystalická. Tvrdost jaspisu dle Mohse: 6-7. Více informací v článku v Atlasu kamenů: Jaspis a jeho druhy

Naše nabídka jaspisu.