Kyanit - kámen rovnováhy a koncentrace

Kyanit je velice ceněn pro své silné energetické účinky. Jeho energie prý přináší harmonii a podporuje duševní schopnosti, intuici a komunikaci. V esoterice a lidových tradicích je označován za kámen klidu a vyrovnanosti.

Prodej krystalů kyanitu.

Kyanit drúza na pozadí úplněk

Účinky kyanitu v 10 bodech

  1. Usnadňuje komunikaci a logické myšlení.
  2. Skvělý pro meditaci, relaxaci a soustředění.
  3. Podporuje mezilidskou komunikaci a sebevyjádření.
  4. Čistí a harmonizuje čakry a meridiány.
  5. Velmi účinně působí na krční čakru, posiluje komunikaci.
  6. Je silným vysílačem a zesilovačem energie.
  7. Zbavuje psychické nebo fyzické závislosti.
  8. Ve Feng Šuej blokuje škodlivé vlivy v okolí.
  9. Napomáhá ke snadnějšímu hubnutí.
  10. Odstraňuje bloky, stres, strach a zklamání.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

kyanit, disten na křemeni

Význam kyanitu na duševní úrovni

Uvádí se, že na duševní úrovni kyanit přináší klid a vyrovnanost. Pomáhá nám se zbavit stresu, napětí a strachu a navodit vnitřní harmonii. Je to prý výkonný vysílač, který otevírá komunikační kanály a posiluje schopnost vyjadřovat se a komunikovat s druhými. Kyanit je výjimečným kamenem pro otevírání a harmonizaci čaker. Zejména posiluje pátou čakru a povzbuzuje tím své nositele k sebevyjádření a komunikaci.

Modrý krystal kyanitu - distenu

Přisuzované účinky kyanitu v alternativní medicíně

Podle litoterapeutických příruček a různých esoterických zdrojů je kyanit známý jako přírodní analgetikum, které tiší bolesti různého typu. Má prý schopnost snižovat horečku a podporovat imunitní systém. Dále se uvádí, že pomáhá čistit tělo od toxických látek a podporuje správnou funkci orgánů.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu. Drahé kameny by měly být chápány jako doplněk, ne náhrada klasické léčby. V případě onemocnění vždy vyhledejte odbornou lékařskou radu.

Kyanit je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby.

Kyanit modrý drúza

Očista a nabíjení kyanitu

Kyanit je zajímavým minerálem, který nepotřebuje čistit, protože nepohlcuje negativní energie. Nicméně, je dobré ho pravidelně nabíjet, aby si udržel svou silnou energii. Nabíjení můžete provádět na nepřímém slunečním světle nebo na světle měsíčním, nejlépe na již nabitém křišťálu.

Černý kyanit na pozadí vodopád

Nerost kyanit - disten

Název minerálu pochází z řeckého slova "kýanos" - modrý. Kyanit se však vyskytuje i jiných barvách. Kromě nejznámější modré, existuje také v černé, fialové, zelené, oranžové, žluté a čiré variantě. Kyanit je křehký minerál se skleným až perleťovým leskem. Chemicky se jedná o křemičitan hlinitý s chemickým vzorcem Al2SiO5. Někdy se též nazývá disten. Kyanit a disten jsou synonyma. Více informací v Atlasu kamenů: Kyanit, disten

Prodej drúz a krystalů kyanitu.