Obsidián - mocný ochranný kámen

Obsidián je v esoterice mocný ochranný kámen se silnými účinky proti magickým útokům a zlu. Posiluje prý sebedůvěru, sebevědomí a podporuje logické myšlení. Obsidián také chrání před depresí a negativní energií.

Naše nabídka obsidiánu.

Obsidián surový kámen

Účinky a význam obsidiánu v 10 bodech

 1. Obsidián odvrací negativní energii .
 2. Uzemňuje a pomáhá zbavovat se psychických a emočních zátěží, obav, strachů a bloků.
 3. Poskytuje hlubokou podporu při léčení duše.
 4. Může působit na odrušení geopatogenních zón.
 5. Nositelé obsidiánu tvrdí, že kámen podporuje psychické vyrovnání a klid mysli.
 6. Má schopnost pomáhat při odstraňování stresu a napomáhat relaxaci.
 7. Pomáhá tělu strávit těžko přijatelné věci a odstraňuje toxiny.
 8. Působí na psychiku a pomáhá rozvíjet fantazii.
 9. Spojuje se s odhalováním skrytých pravd a hlubšího pochopení.
 10. Obsidián je údajně spojen s odhalováním skrytých pravd a hlubšího pochopení.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně obsidiánu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Urové štípané obsidiány na fialovém pozadí

Obsidiánu se využívá také ve Feng Šuej kvůli svým schopnostem odklánět a očišťovat od negativních vlivů. Je však důležité s ním pracovat s dobrými úmysly, aby plně projevil své ochranné účinky. Obsidián je dvoustranný kámen, a doporučuje se ho používat s křišťálem. Tato kombinace by měla umožnit optimální využití pozitivních aspektů obsidiánu a minimalizovat možné negativní vlivy.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích obsidiánu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Černý obsidián

Černý obsidián je prý mocný kámen, podporuje aktivaci nevyužitých schopností. Symbolizuje sebeovládání a odolnost, přičemž jeho temné světlo během meditace proniká do nitra, odhaluje skryté aspekty naší podstaty a rozpouští psychosomatické blokády.

Černý obsidián, na pozadí sopka

Uvádí se, že je ho nutné používat s obezřetností, protože v neopatrných rukou může vést k nežádoucím vlivům a černé magii. Výhodou je jeho schopnost poskytovat ochranu před duchovními nepříznivostmi a mírnit bolesti. Přístup k černému obsidiánu by měl být s čistou duší a používat ho by měli pouze zkušení léčitelé, kteří umí pracovat s energií kamenů a transformovat negativitu na pozitivní sílu.

Vločkový obsidián

Vločkový obsidián funguje jako kámen úlevy v těžkých chvílích, připomíná nám, že i v temných myšlenkách může zářit světlo. Symbolika černé barvy představuje energii Země, zatímco bílá symbolizuje duchovní světlo, což naznačuje harmonii spojení fyzických a duchovních sil.

Vločkový obsidián na pozadí zasněžených hor

Posiluje sebedůvěru a odolnost vůči životním výzvám, poskytuje sílu čelit nepříjemnostem a hledat pevný základ. Obsidián nám pomáhá pochopit vlastní chyby a rozhodnutí a poučit se z nich.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Duhový obsidián

Duhový obsidián patří mezi nejvzácnější formy obsidiánu a nabízí pomoc při odolávání nepříznivým situacím, které by mohly negativně ovlivnit tělo i mysl. Jeho účinky jsou prospěšné zejména při odvádění stresu z těla.

Srdce z duhového obsidiánu

Podporuje vůli a vytrvalost při překonávání škodlivých návyků. V těžkých obdobích přináší naději na pozitivní změny.

Mahagonový obsidián

Mahagonový obsidián přináší tělu a mysli harmonii. Dodává motivaci, sílu a iniciativu, tlumí emoce a pomáhá zvládat urážky a výčitky.

Výřez mahagonového obsidiánu nad vodopádem

Jeho účinky podporují hojení citových traumat z různých fází života, a oproštění od energetických blokád. Posiluje sebevědomí a schopnost koncentrace.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích obsidiánu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Apačské slzy

Aktivují intuici a jasnozřivost. Umožňují včasnou identifikaci možných příčin neštěstí. Neutralizuje psychosomatické blokády, a zároveň mírní stavy deprese a letargie.

Obsidián - Apačská slza spolu s indiánem na koni

Název "Apačská slza" pochází z legendy kmene Apačů: V 70. letech 19. století bojovalo v Arizoně na hoře s výhledem na dnešní Superior asi 75 Apačů s americkou kavalerií. Apačští válečníci na koních čelili porážce, ale než aby zemřeli rukou vojáků nebo padli do zajetí, vrhli se prý vstříc smrti z útesu. Když se o tragédii dozvěděly manželky a rodiny válečníků, plakaly a jejich slzy se po dopadu na zem změnily v kámen.

Naše nabídka Apačských slz.

Energetické nabíjení obsidiánu

Černé kameny, jako obsidián, je vhodné nabíjet spíše pomocí měsíčních paprsků. Před samotným nabíjením je nezbytné očistit kámen pod tekoucí vlažnou vodou. Obsidián můžete také nechat přes noc v misce s vodou společně s křišťálem. Když už budete muset nabíjet obsidián během dne, mělo by nabíjení probíhat ráno nebo večer.

Obsidiány a zverokruh

Obsidián je vhodný kámen pro znamení zvěrokruhu - Štír, Střelec, Kozoroh

Fyzikální vlastnosti obsidiánu

 • Tvrdost: 5,5 dle Mohse
 • Barva: nejčastěji černá, dále hnědá, zelená, ostatní barvy jsou vzácné
 • Povrch lze snadno leštit nebo na něm provádět rytiny
 • Úlomky z větších kousků obsidiánu je možno odtesávat
 • Hrany úlomků vynikají vysokou ostrostí a odrazivostí světla

Obsidián je druh sopečného skla, horniny, která vzniká následkem magmatické činnosti. Více se dozvíte v článku o obsidiánu.

Naše nabídka obsidiánu.