Olivín - kámen spojení s přírodou

Olivín je ve světě esoteriky spojován s hojností, prosperitou a růstem. Věří se, že přitahuje bohatství a úspěch, stejně jako zvyšuje osobní růst. Sytě zelená olivínu nám připomíná, abychom se spojili s přírodním světem.

Naše nabídka broušených kamenů.

olivin-drahy-kamen-vlastnosti-pozadi-duha

Uváděné účinky a vlastnosti olivínu v esoterice

  • Asociace s bohatstvím, prosperitou a růstem.
  • Posílení sebevědomí a sebeúcty.
  • Pomoc při překonávání negativních vzorců.
  • Jasnost a čistota mysli.
  • Otevřená komunikace.
  • Podpora odpuštění a harmonie.
  • Uzemnění a propojení s přírodou.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o metafyzických vlastnostech kamenů, včetně olivínu jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

olivin-brouseny-vyznam-vodopad

Olivín je také známý tím, že podporuje sebevědomí a sebeúctu, pomáhá jednotlivcům překonat negativní vzorce a přijmout pozitivní změny. Předpokládá se, že dodává svému nositeli jasnost a čistotu, působí na mimosmyslové body, jako je třetí oko. Dále se uvádí, že tento krystal zlepšuje vztahy tím, že podporuje otevřenou komunikaci, porozumění a odpuštění.

Olivín údajně poskytuje ochranu před negativními energiemi, odhání zlé duchy a vytváří kolem svého nositele štít pozitivní energie. Propojením srdce, mysli a duše se předpokládá, že olivín podporuje duchovní růst a intuici. V starověkém Egyptě olivín symbolizoval život, plodnost a ochranu před zlými duchy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně olivínu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

olivin-zeleny-kamen-pozadi-jezero

Vysvětlení esoterických vlastností různých drahých kamenů a minerálů nalezenete v sekci článků: Esoterické účinky kamenů

Olivín jako minerál a drahý kámen

Olivín je se svou zelenou barvou velmi podmanivý drahý kámen. Barva olivínu se pohybuje od světle limetkové až po hluboké olivově zelené tóny. Minerál je pojmenován podle své olivové barvy, drahokamový chryzolit má jméno z řeckých slov chrysos = zlato a lithos = kámen. Více v Atlasu kamenů: Olivín, peridot

olivin-drahy-kamen-ucinky

Informace o dalších drahých kamenech a minerálech jsou vám k dispozici v Atlasu kamenů.

Naše nabídka broušených kamenů.