Prehnit - kámen bezpodmínečné lásky

Prehnit je vzácný a jemný kámen, který nám přináší klid, chrání naši auru a podporuje duchovní růst. Jeho vlastnosti a účinky jsou široce uznávány ve světě esoteriky a duchovního rozvoje. Je to kámen bezpodmínečné lásky, který nám pomáhá nastolit vnitřní mír a harmonii.

Naše nabídka prehnitu.

Prehnit a aura 

Upozorňujeme, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu.

Význam a vlastnosti Prehnitu

Prehnit je podle litoterapeutických příruček kámen, který nás naladí na frekvenci pohody a bezstarostnosti. Jeho energie podporuje klidnou mysl a intuici. Tento duchovní kámen je známý svou schopností analyzovat a odstraňovat blokády a zastaralé vzorce v našem podvědomí. Pomáhá nám rozvíjet naši intuici a rozvahu, a také posiluje naše analytické myšlení.

Prehnit a na pozadí jemný opar jezera a větve sakury.

Přisuzované účinky prehnitu

1. Kámen bezpodmínečné lásky

Prehnit zvyšuje naši schopnost přijímat bezpodmínečnou lásku a radost do našeho života. Pomáhá nám zpracovat a překonat emocionální traumata a bolest. Jeho energie pomáhá vyrovnat se s nepovedenými partnerskými vztahy.

2. Klid a harmonie

Prehnit je kamenem, který nám pomáhá se naladit na frekvenci klidu a bezstarostnosti. Jeho energetické vibrace nás uklidňují a pomáhají nám získat vnitřní mír. Harmonizuje naše okolí a pomáhá udržet rovnováhu v našem životě.

3. Podpora duchovního růstu

Prehnit je prý kamenem, který nám pomáhá objevit a rozvíjet naše duchovní schopnosti. Zvyšuje naši intuici a schopnost vnímat jemné energie a vize. Dále se uvádí, že nám pomáhá prozkoumat a porozumět naší vnitřní podstatě a navázat spojení se svým vyšším já.

4. Ochrana a vyčištění aury

Prehnit je v oblasti esoteriky známý svou schopností chránit naši auru a vytvářet kolem nás ochranný štít. Jeho energetické vibrace nás chrání před negativními vlivy a energetickým vampýrismem. Prehnit také podporuje čistotu aury a pomáhá odstranit negativní energie a blokády.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

prehnit a znamení zvěrokruhu

Prehnit a znamení zvěrokruhu

Prehnit je spojený se znameními Panny a Blíženců. Pro tyto znamení přináší prehnit specifické výhody a posiluje jejich charakterové vlastnosti. Pannám pomáhá zůstat v klidu a vyrovnanosti, zatímco Blížencům prý dodává jasnovidecké schopnosti a podporuje umění prozkoumat vlastní nitro.

Čištění a nabíjení prehnitu

Pro správné energetické fungování prehnitu je důležité ho pravidelně čistit a nabíjet. Doporučuje se ho jednou za měsíc omýt ve vlažné vodě. Nejvhodnější způsob čištění a nabíjení je ho položit na již nabitý křišťál. Pokud nemáte křišťál po ruce, prehnit můžete nabít na denním světle, ale vyhněte se přímému slunečnímu záření.

Drúza prehnitu a na pozadí zavěšené krystaly

Prehnit z mineralogického pohledu

Minerál prehnit byl poprvé popsán v roce 1788 na počest nizozemského plukovníka Hendrika von Prehna, který přivezl první exempláře tohoto minerálu z Jižní Afriky do Evropy. Je to lesklý a křehký minerál většinou zelenkavé barvy. Jedná se o alumosilikát vápenatý s chemickým vzorcem Ca2Al (AlSi3O10 ) (OH)2 a symbolem IMA: Prh. Více informací naleznete v Atlasu nerostů: Prehnit

Naše nabídka prehnitu.