Pyrit - kámen bohatství

Pyrit je často využíván jako ochranný štít proti negativní energii. Dokáže prý zvýšit naši sebedůvěru, harmonizovat citovou nerovnováhu a poskytnout novou naději v obtížných životních situacích. Často se spojuje se schopností přitahovat bohatství a prosperitu.

Naše nabídka pyritu.

Pyrit krystal na pozadí horského jezera.

7 přisuzovaných účinků a vlastností pyritu

  1. Má silný očišťující účinek na tělo i duši.
  2. Účinně osvobozuje od úzkosti a strachu.
  3. Funguje jako štít, odrazující negativní energii.
  4. Dokáže harmonizovat citovou nerovnováhu.
  5. Poskytuje úlevu v případech úzkosti a zklamání.
  6. Spojuje se s schopností přitahovat bohatství a prosperitu.
  7. Má pozitivní vliv na sebevědomí a kreativitu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Pyrit krystal na mateční hornině.

Lidé také věří, že energie pyritu dokáže osvobodit od úzkosti a strachu a přinést harmonii a vyrovnanost. Lidé používají pyrit jako amulet nebo ho umisťují do svého domova nebo pracovního prostředí s cílem přilákat hojnost a pozitivní energii. Pyrit poskytuje dostatek energie k překonání problémů a nové životní naděje.

Pyrit je vynikajícím kamenem pro meditaci. Jeho zlatavý třpyt propojuje člověka se slunečním svitem a přináší pozitivní energii. Je symbolem peněz, prosperity a štěstí.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně pyritu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Pyrit a znamení zvěrokruhu

Pyrit a zvěrokruh

Pyrit je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu Lev. Lvi mohou využít jeho účinky k zvýšení sebedůvěry, zlepšení paměti a získání nových myšlenek. Pyrit také podporuje jejich vůli a motivaci, což je zvláště užitečné při překonávání špatných návyků. Lvům pomáhá cítit se vyváženě, energicky a plni pozitivní energie.

Pyritové slunce

Čištění a nabíjení pyritu

Při čištění pyritu je mějte na paměti, že nesnáší vodu a pot, proto jej čistíme myšlenkami nebo pomocí vykuřovadla. Nabíjíme jej na horském křišťálu a na nepřímém slunci.

Pyrit krystal na pozadí jezero a příroda.

Pyrit z pohledu mineralogie

Pyrit (kyz železný) patří spolu s křemenem a vápencem mezi nejhojnější minerály. Chemicky se jedná o disulfid železa (FeS2), který krystaluje v krychlové soustavě. Nejčastěji je zrnitý, kusový, vtroušený, ale občas je možné nalézt i v podobě radiálně paprsčitých, hlízovitých či ledvinovitých agregátů. Často se nacházejí dobře omezené krystaly ve tvaru krychle. Pyrit je a obvykle má zlatavou barvu, pro kterou bývá někdy neznalými zaměňován se zlatem, proto se mu taky někdy říká bláznovo zlato či kočičí zlato. Více o pyritu v Atlasu nerostů: Pyrit, kyz železný

Naše nabídka pyritu.