Staurolit - účinky a vlastnosti

Staurolit je kámen, který má bohatou symboliku a význam. Jeho název pochází z řeckého slova "stauros", což znamená kříž, a "lithos" kámen. Tvar kříže připomíná spojení mezi nebem a zemí. V křesťanské tradici je kříž symbolem vykoupení skrze oběť Krista. Po celá staletí byl staurolit obklopen legendami a pověrami.

Naše nabídka staurolitu.

Staurolit a v pozadí růžové rokvetlé větve stromů

Účinky a vlastnosti staurolitu v bodech

  • Nabízí uklidňující a uzemňující energii.
  • Podporuje vůli a víru k uzdravení.
  • Staurolit zvyšuje účinek rituálů.
  • Zajišťuje vzájemné propojení fyzického, éterického a duchovní těla.
  • Usnadňuje spojení s duchy rostlin a zvířat.
  • Pomáhá harmonizovat psychiku a přináší rovnováhu a klid.
  • Je považován za mocný ochranný kámen.
  • Má schopnost stabilizovat energie.
  • Pomáhá snižovat stres, úzkost a strach.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Informace o metafyzických vlastnostech a účincích minerálů jsou získány z obecně známých mýtů a tradic. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

Staurolit kamenný kříž

Význam v esoterice a krystaloterapii

Staurolit funguje jako talisman chránící před negativními vlivy, zejména černou magií a negativními myšlenkami. Je to symbol spojení mezi nebem a zemí, přičemž střed kříže prolíná horizontální a vertikální obraz života. Staurolit často doporučován lidem, kteří se snaží překonat závislosti nebo jiné návykové chování. Staurolit prý také zesiluje účinek rituálů. Je považován za mocný ochranný kámen, který je schopný očistit prostor od negativní energie.

Upozorňujeme, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu.

staurolit a západ slunce

Staurolit a znamení zvěrokruhu

Staurolit je spojován se znamením zvěrokruhu Lev. Posiluje vlastnosti tohoto znamení - odvahu, sebevědomí a kreativitu. Dále pomáhá nalézt rovnováhu a klid v životě.

staurolit, kříž a mořská vlna

Čištění a nabíjení

Staurolit je vhodné čistit meditací nebo modlitbou. Volné krystaly můžeme opláchnout pod tekoucí vodou. Nabíjení probíhá na slunci.

Nerost staurolit

Pro staurolit jsou typické prorostlice (dvojčata) ve tvaru kříže, která zpravidla srůstají pod úhlem 60 nebo 90 stupňů. Na příčném řezu má krystal kosočtverečný průřez. Vryp má bílý až černý. Barva může být tmavě hnědá, oranžověhnědá, červenohnědá a hnědočerná. Více informací v Atlasu minerálů: Staurolit, kamenný kříž

Kámen staurolit a mořská pláž při západu slunce.

Naše nabídka staurolitu.