Smaragd - kámen věčného života

Smaragd je zářivý zelený drahokam, který je uctíván již po staletí. Od starověkých civilizací až po současné esoterické tradice je tento ušlechtilý kámen považován za posvátný symbol obnovy, plodnosti a věčného života. Věřilo se, že tyto zelené klenoty symbolizují regeneraci a věčné mládí.

Naše nabídka broušených kamenů.

smaragd-esoterika-krystal-zeleny

Přisuzované účinky a vlastnosti smaragdu

  • Obnovení duševní rovnováhy.
  • Inspirace a podpora kreativity.
  • Harmonizace vztahů a partnerství.
  • Podpora přátelství a rovnosti mezi partnery.
  • Estetická příjemnost a duchovní významnost.
  • Podpora tvůrčího vyjádření a sebevyjádření.
  • Otevření a vyrovnání srdeční čakry.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, včetně smaragdu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními přístupy a nejsou vědecky ověřené.

smaragd-esoterika-krystal

Koncept obnovy a omlazení je úzce spjat s energií smaragdu, která prý proudí volně a posiluje naše srdeční centrum. Kromě svého omlazujícího vlivu je smaragd také uznáván pro své schopnosti probouzet naši vnitřní moudrost a intuici.

Díky své schopnosti podněcovat pozitivní akci a změnu smaragd prý podporuje sebevyjádření a kreativitu. Umožňuje nám projevit naši pravou podstatu a následovat naši životní cestu s větší jistotou a odvahou. Jednou z dalších přisuzovaných vlastností smaragdu je jeho schopnost posilovat vztahy a partnerství. Tento drahý kámen je spojován s inspirací a věčnou trpělivostí, což podporuje přátelství a rovnost mezi partnery.

Smaragd prý také přináší pocit spokojenosti a loajality, což jsou klíčové aspekty pro udržení zdravého a trvajícího svazku. Ať už jde o milostný vztah, přátelství nebo obchodní partnerství, smaragd je zde, aby posílil pouto mezi zúčastněnými stranami.

smaragd-esoterika-krystal-drahokam

Ochranný aspekt přidává další vrstvu k významu smaragdových kamenů, díky nimž jsou nejen esteticky příjemné, ale také duchovně významné. Uvádí se, že smaragd je prospěšný proti hněvu, protože navozuje pocit pohody a klidu. Jeho uklidňující zelená barva nám připomíná hluboký povzdech úlevy, který přichází s jarem po studené tuhé zimě, a odráží, jak se smaragd může cítit v naší duši.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Informace o metafyzických vlastnostech kamenů jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Články věnující se zkoumání esoterických aspektů jiných drahých kamenů a minerálů naleznete v rubrice: Esoterické účinky kamenů.

smaragd-esoterika-cerne-pozadi

Smaragd jako drahý kámen

Smaragd, drahokamová odrůda berylu, získal své jméno z řeckého slova "smaragdos" znamenající "zelený kámen". Je to nejdražší a nejvzácnější drahokam, jehož kusy s dokonalou barvou dosahují obrovských cen. Kameny špičkové jakosti přesahují mnohonásobně cenu diamantů stejné váhy. Více o smaragdu v článku: Smaragd, nejvzácnější drahokam

Pro popisy dalších minerálů navštivte náš Atlas drahých kamenů a nerostů.

Naše nabídka broušených kamenů.