Záhněda - uzemňovací a ochranný kámen

Záhněda je jedním z nejúčinnějších uzemňovacích a ochranných kamenů. V esoterice má nezastupitelný význam. Pomáhá nám zůstat klidnými a překonávat obtížné situace. Přináší úlevu od strachu. Je to kámen, který pomáhá nalézt rovnováhu mezi materiálním a duchovním životem.

Naše nabídka krystalů záhnědy.

Záhněda, kouřový krystal na pozadí oblohy

Účinky a vlastnosti záhnědy

  • Silný uzemňovací a ochranný kámen.
  • Pomáhá nám zůstat klidní a vyrovnaní.
  • Potlačuje noční můry a přináší úlevu od strachu.
  • Pomocný prostředek proti stresu a depresím.
  • Dodává sílu při rozhodování
  • Pomáhá překonávat závislost na hmotných statcích.
  • Otevírá cestu k duchovnímu poznání.

Je schopna potlačovat negativní vibrace a odstraňovat geopatogenní stres a elektromagnetický smog. Do okolního prostoru přináší pozitivní vibrace a harmonii.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře. Žádný minerál nebo drahý kámen nemá prokázaný fyzický účinek proti vážným nemocem, a informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic.

Drúza krystalů záhnědy na pozadí hor se zapadajícím sluncem.

Význam záhnědy v esoterice

Záhněda má v esoterickém světě mnoho významů a je považována za kámen duchovního růstu a transformace. Symbolizuje Zemi a Nebe, materiální a duchovní svět, které jsou v dokonalé harmonii. Tmavá zář záhnědy představuje propojení těchto dvou světů a připomíná nám, že i v naší fyzické existenci se projevuje Boží řád a vláda světla. Z energetického hlediska má záhněda silné detoxikační účinky a pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek.

Záhněda s pozadím západu slunce.

Záhnědu umísťujeme do prostoru, kde trávíme nejvíce času. Může to být na pracovním stole, na nočním stolku, nebo v obývacím pokoji. Záhněda přinese do prostoru pozitivní energii a harmonii.

Upozorňujeme, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů včetně záhnědy jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů, nejsou vědecky ověřeny a nemají nahrazovat klasickou léčbu. Drahé kameny by měly být chápány jako doplněk, ne náhrada klasické léčby. 

Záhněda a kameny zvěrokruhu

Záhněda a znamení zvěrokruhu

Záhněda je spojována se znamením zvěrokruhu Býk, Střelec a Kozoroh. Je považována za ochranný kámen a pomáhá zůstat klidným a vyrovnaným. Zároveň posiluje narozeným v těchto znameních intuici a přináší jim ochranu před negativními energiemi.

Krystal záhnědy a duhová aura

Očista a nabíjejí

Záhnědu energeticky očistíme pod proudem vody nebo přes noc v misce s čistou vodou. Záhněda se nabíjí položená na drúze křišťálu na nepřímém slunci po dobu několika hodin.

Drúza krystalů záhnědy

Minerál záhněda

Záhněda je "kouřová" odrůda křemene. Pěkné záhnědy byly hojně nacházeny u Dolních Borů poblíže Velkého Meziříčí a také v okolí Broumova. Mezinárodně známá naleziště se nacházejí ve Švýcarsku, Brazílii, Madagaskaru a v USA. Více informací v Atlasu kamenů: Záhněda, kouřový křemen

Naše nabídka krystalů záhnědy.