Ametystová drúza 4,5-6,0cm (1ks)

Dostupnost Skladem (13 ks)
190 Kč 157,02 Kč bez DPH
Ametystová drúza 4,5-6,0cm (1ks)
ametyst druza 45 60mm
Náhodný výběr

Rozměry: 4,5 - 6,0 cm

Lokalita: Uruguay

Cena uvedena za 1 ks.

Malá ametystová drúza z Uruguaye o rozměrech 4,5 - 6,0 cm.

Zasíláme dle skladových zásob.

Naše skladové zásoby obsahují pouze kvalitní fialové drúzy uruguayského ametystu.

Morfologie krystalů a tím celkový vzhled drúz se u jednotlivých kusů liší, ale vždy dbáme na to, aby byla vysoká kvalita drúz zachována.

Ametystové drúzy velikosti 45 - 60 mm z Uruguaye.

Ametystové drúzy v Uruguaye jsou proslaveny po celém světě díky jejich dobré, syté barvě a vysokému lesku krystalů.

Ametyst je fialově až purpurově zbarvený krystalovaný křemen. Sytost zabarvení se zpravidla zesiluje od základu krystalu směrem k vrcholovému klenci, kde bývá nejnápadnější. Nejkrásnější tmavě fialové velké ametysty se dovážejí z Uruguaye. Většina krystalů ametystu vzniká vyloučením z horkých roztoků, přicházejících z velkých hloubek zemského nitra.

Drúza ametystu

V mineralogii je za drúzu označována skupina krystalů, v tomto případě ametystu, narostlých na společné podložce a vyrůstající z této podložky do volného prostoru. Někdy se tak nazývá i skupina krystalů nepravidelně srostlých ve větší celek. U ametystu se jedná o části okrajů plynných bublin, které zůstaly v chladnoucích horninách a na jejichž stěnách vykrystalizoval ametyst.

Naleziště ametystu

Ametystová naleziště se vyskytují po celém světě. Současnými hlavními producenty jsou Brazílie a Uruguayi. Zajímavé exempláře pocházejí i z afrických zemí, jako jsou Zambie, Madagaskar, Kongo ale i z Turecka, Srí Lanky nebo Indonésie.

Přisuzované účinky a vlastnosti ametystu

Ve starověku se ametyst používal jako talisman proti následkům nadměrného pití. Jako kámen měl probouzet bdělost vyšší mysli, zasvěcovat do tajných věd a zesilovat vyšší duševní schopnosti. Dodnes je používán pro své údajné účinky a vlastnosti v mnoha léčitelstvích světa.

Další ametysty jsou k dispozici v sekci: Prodej ametystu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: