Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl

r.v.2006, 190 stran. Foto průvodce drahými kameny z celého světa.

Počet stran: 190

Rozměry: 13,5 x 20 cm
Nakladatelství: Granit s.r.o.
Rok vydání: 2006 (4. vydání)
ISBN: 80-7296-052-0

Průvodce drahými kameny, přinášející vynikající fotografie ze světových sbírek. U drahých kamenů jsou uvedeny jejich chemické a fyzikální vlastnosti, naleziště, jejich historii,  a také uplatnění v léčitelství.

Kniha na 260 fotografiích zobrazuje 84 druhů a odrůd kamenů z celého světa, jak v přírodním stavu, tak i vybroušených a zasazených do šperků. Představuje nejen klasické drahokamy a drahé kovy, ale i další šperkové přírodniny, jako jsou perly, jantar, korály či tektity. Přehled uzavírají vybrané horniny, jejichž jedinečnost vynikne teprve po citlivém vybroušení.

Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl

Obsah
Definice pojmu drahý kámen 8
Název drahého kamene, chemický vzorec 9
Vlastnosti pozorovatelné makroskopicky 9
Vlastnosti určované pomocí jednoduchých nástrojů nebo přístrojů .. 12
Zušlechťování 15
Historie drahých kamenů 15
Astrologie a léčení drahými kameny 16
Geneze a výskyt 18
Zpracování 19
Identifikace 21
Imitace 21
Údržba 21
Obrazová část 23
Obchod a oceňování 154
Raritní a syntetické drahé kameny a jejich imitace 186
Rejstřík 188
Literatura 190

Úvod v knize:
Kniha, kterou právě otvíráte, je určena nejen znalcům drahých kamenů — gemologům, mineralogům, šperkařům, sběratelům a obchodníkům —, ale také široké veřejnosti, která se s drahými kameny setkává jen příležitostně, ve špercích, na výstavách nebo v různých publikacích. Je rozdělena do tří částí. Úvodní část seznamuje obecně s problematikou drahých kamenů a s jejich vlastnostmi a je také jakýmsi návodem k určování, zpracování, případně jejich údržbě. Texty jsou pro názornost doplňovány instruktivními kresbami. Jsou zde definovány především chemické a fyzikální pojmy, geneze, naleziště, způsoby zpracování, případně problémy s údržbou, jsou vyjmenovány i jejich léčebné účinky. Jednotlivé vlastnosti jsou řazeny v blocích tak, aby každý čtenář mohl drahé kameny určovat a zařazovat přímo, a to buď prostým vizuálním pozorováním, nebo pomocí jednoduchých laboratorních metod. Hlavní část tvoří vlastní monografie drahých kamenů. Závěrečná část shrnuje srovnávací tabulky, doporučenou literaturu a rejstřík.

Ukázka z knihy - Svět drahých kamenů - Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl

Zpět na seznam mineralogické literatury

Podívat se na nabídku knih o kamenech na e-shopu

Prohlédněte si náš on-line atlas drahých kamenů.


Copyright © www.malachit-obchod.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.malachit-obchod.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace