Olivín 1ks, 6x4mm, AAA

Dostupnost Skladem (47 ks)
195 Kč 161,16 Kč bez DPH
Olivín 1ks, 6x4mm, AAA
Olivín 1ks, 6x4mm, AAA
Náhodný výběr

Brus: octagon     Kvalita: AAA

Rozměry: 6 x 4 mm 

Barva: zelená     Úprava: žádná

Země původu: USA (Arizona)

Cena za 1 ks.

Zasíláme dle skladových zásob.

Prodej jednoho kusu fasetovaného olivínu (peridotu) o rozměrech 6 x 4 mm a kvalitě AAA.

Kvalita AAA značí, že dotyčný kámen je čistý, dobře broušený i leštěný, má živou barvu s malým rozdílem od barvy ideální, drobný nesoulad je v barevných tónech při porovnání více kusů položených vedle sebe. Kameny kvality AAA patří k nejprodávanějším.

Olivín - peridot má různé odstíny zelené, které jsou velmi ceněny, zejména vzácné čistě zelené varianty. Na rozdíl od mnoha drahých kamenů, jeho barva pochází z chemického složení.

Olivín vykazuje výrazný dvojlom, což nám umožňuje relativně spolehlivě rozlišit olivín od běžného skla nebo podobně zbarvených drahých kamenů. Olivín není podroben úpravám, jež jsou běžné u jiných drahých kamenů, například zahřívání, ozařování nebo voskování, aby se zlepšila jeho barva nebo průhlednost.

Těžba šperkového olivínu (peridotu)

Olivín, známý také jako peridot, je těžený již více než 4000 let. První olivíny byly těženy na ostrově St John's Island (Zabargad, Topazos) v Egyptě. Toto naleziště bylo v středověku zapomenuto, ale české olivíny z Kozákova u Turnova se staly důstojnou náhradou. Dnes se nejvíce olivínů těží v San Carlos v Arizoně, odkud pochází většina celosvětové zásoby. Další významná naleziště olivínu se nacházejí v Myanmaru, Brazílii, Číně, Pákistánu a Afghánistánu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: