Olivín 1ks, 7x5mm, AAA

Dostupnost Skladem (30 ks)
320 Kč 264,46 Kč bez DPH
Olivín 1ks, 7x5mm, AAA
olivin 7x5mm
Náhodný výběr

Brus: octagon     Kvalita: AAA

Rozměry: 7 x 5 mm 

Barva: zelená     Úprava: žádná

Země původu: USA (Arizona)

Cena za 1 ks.

Zasíláme dle skladových zásob.

Prodej jednoho kusu fasetovaného olivínu (peridotu) o rozměrech 7 x 5 mm a kvalitě AAA.

Kvalita AAA značí, že dotyčný kámen je čistý, dobře broušený i leštěný, má živou barvu s malým rozdílem od barvy ideální, drobný nesoulad je v barevných tónech při porovnání více kusů položených vedle sebe. Kameny kvality AAA patří k nejprodávanějším.

Olivín (peridot) je vizuálně ohromující drahokam, jehož jasně zelená a zlatavou barvou pocházející z jeho chemického složení.

Silný dvojlom olivínu nám umožňuje s rozeznat olivín od běžného skla a dalších podobně zbarvených drahých kamenů. V případě olivínu nejsou známé úpravy, které jsou obvyklé u ostatních drahých kamenů, jako je zahřívání, ozařování nebo voskování, aby se olivínu zvýšila barva nebo průhlednost.

První těžba probíhala na St John's Island ((Zabargad) v Egyptě. Dnes se nejvíce těží v apačské rezervaci San Carlos v Arizoně. Olivín má úzkou barevnou škálu, ale jeho zelené odstíny jsou mimořádně oblíbené, přičemž vzácné čistě zelené varianty připomínající smaragdy jsou vysoce ceněny. Olivín se může vyskytovat i v meteoritech. Tyto meteority jsou známé jako pallasity.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: