Olivín 1ks, ovál 7x5mm, AAA

Dostupnost Skladem (23 ks)
350 Kč 289,26 Kč bez DPH
Olivín 1ks, ovál 7x5mm, AAA
Olivín 1ks, ovál 7x5mm, AAA
Náhodný výběr

Brus: ovál     Kvalita: AAA

Rozměry: 7 x 5 mm

Barva: zelená     Úprava: žádná

Země původu: USA (Arizona)

Cena za 1 ks.

Zasíláme dle skladových zásob.

Prodej jednoho kusu fasetovaného olivínu (peridotu) o rozměrech 7 x 5 mm a kvalitě AAA.

Kvalita AAA značí, že dotyčný kámen je čistý, dobře broušený i leštěný, má živou barvu s malým rozdílem od barvy ideální, drobný nesoulad je v barevných tónech při porovnání více kusů položených vedle sebe. Kameny kvality AAA patří k nejprodávanějším.

Olivín (peridot) je krásný drahokam známý svou zelenou a zlatou barvou, která pochází z jeho chemického složení. Olivín je křemičitan hořečnato-železitý, což znamená, že jeho chemické složení obsahuje hořčík a železo. Právě železo je zodpovědné za atraktivní žlutavě zelenou barvu tohoto drahého kamene. Poměr hořčíku a železa v olivínu ovlivňuje jeho odstín, od hnědozelené přes žlutavě zelenou až po čistě zelenou.

Dnes se nejvíce olivínů těží v San Carlos v Arizoně odkud pocházejí i námi nabízené kameny. Olivín má úzkou barevnou škálu, ale jeho okouzlující zelené odstíny, včetně vzácných čistě zelených variant, jsou velmi oblíbené.

Olivín má silný dvojlom, což nám umožňuje s jistotou rozpoznat olivín od běžného skla a dalších podobně zbarvených drahokamů.

U olivínu nejsou známy procesy, které se často používají u jiných drahých kamenů, jako je zahřívání, ozařování nebo voskování, k vylepšení jeho barvy nebo průhlednosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: