Avanturín - kámen štěstí a prosperity

Avanturín (též aventurin)je kamenem příležitosti a pomáhá přilákat prosperitu a majetek. Je to všestranný kámen, který přináší štěstí, klid a optimismus. Podporuje chuť do života, je přiřazen planetě Merkur a elementu vzduchu.

Naše nabídka avanturínu.

Surové aventuriny a polární záře

Přisuzované účinky a vlastnosti avanturínu v 10 bodech

  1. Přináší klid a optimismus.
  2. Rozkládá negativní myšlenky.
  3. Je kamenem štěstí a prosperity.
  4. Podporuje chuť do života.
  5. Navazuje bezprostřední vztah s přírodou.
  6. Působí pozitivně na finanční blahobyt a majetek.
  7. Uklidňuje negativní emoce.
  8. Zvyšuje prý šance na úspěch.
  9. Zvyšuje koncentraci a plnohodnotné žití.
  10. Tiší rozbouřené emoce.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. Informace o jejich metafyzických vlastnostech jsou získány z obecně známých mýtů a tradic. Upozorňujeme, že údaje o účincích a vlastnostech kamenů na našem webu jsou pouze informativní a čerpány z veřejně dostupných zdrojů.

Náremek z avanturínu a vodopád

Účinky avanturínu

V rámci krystaloterapie a esoteriky jsou avanturínu přisuzovány různé energetické účinky a vlastnosti na naši duši a tělo. Jeho zelená barva a tajemný třpyt prý přináší klid, radost, harmonii a pokoru. Uvádí se, že pokud nosíte avanturín u sebe, zvyšujete tím své šance na úspěch.

Dále se uvádí, že aventurin má silné účinky na naše emoce, zejména na srdeční čakru. Pomáhá tišit rozbouřené emoce a umožňuje přijmout změnu. Při stresu, emočním rozrušení nebo rozčilení dokáže rozkládat negativní myšlenky. V neklidných dobách poskytuje útěchu a přináší klidné spaní.

Tromlovaný aventurin a příroda

Upozorňujeme, že drahé kameny včetně avanturínu by měly být chápány jako doplněk, ne náhrada klasické léčby. V případě onemocnění vždy vyhledejte odbornou lékařskou radu.

Význam aventurinu

 O aventurin se v rámci esoteriky tvrdí, že je kamenem příležitosti. Ničí prý negativní pocity a myšlenky a zvyšuje vnímavost, vytrvalost, kreativitu a inteligenci. Udržuje rovnováhu mezi ženskou a mužskou energií a pomáhá přilákat prosperitu a majetek. Dále se uvádí, že skvělým společníkem v chvílích, kdy jsou věci mimo vaši kontrolu. Aventurin také pohlcuje elektromagnetický smog a chrání domovy a zahrady před geopatogenními zónami.

Aventurin a zvěrokruh

Aventurin a zvěrokruh

Aventurin má také význam v astrologii a je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu: Býk, Rak, Váhy, Střelec a Vodnář. Věří se, že aventurín harmonizuje energii v těchto znameních a pomáhá jim v rozhodování.

Surový aventurin a mraky na nebi

Jak čistit a nabíjet aventurin

Aventurin je důležité pravidelně čistit a nabíjet, aby si udržel svou sílu a účinky. Existuje několik způsobů, jak to udělat:

Čištění aventurinu: Aventurin můžete očistit pod tekoucí vodou, nebo ho můžete umístit do misky s čistou vodou na několik hodin. Můžete ho také vyčistit pomocí kadidla nebo ho položit na čistý křišťál na několik hodin.

Nabíjení aventurinu: Aventurin můžete nabít slunečními nebo měsíčními paprsky nebo ho umístit na drúzu ametystu.

Aventurin surovy a vodopád

Avanturín z mineralogického pohledu

Avanturín barevná varieta křemene (SiO2), je-li zelený, je to díky obsahu slídy fuchsitu. Tvrdost má kolem 6,5 dle Mohse, avšak vyšší obsah slídy může jeho celkovou tvrdost snižovat. Nejběžnější zbarvení u avanturínu je zelené, ale může být oranžový, modrý, hnědý, žlutý nebo šedý. Většina zelených a modrozelených variant pochází z Indie, hlavního komerčního producenta, následovaného Brazílií. Více informací v Atlasu drahých kamenů: Avanturín

Naše nabídka avanturínu.