Chalcedon - kámen rovnováhy

Chalcedon je kámen harmonie a rovnováhy. Je známý svou schopností přinášet rovnováhu mezi myslí, tělem a duchem, a také pro svou uklidňující energii. Uvádí se, že má schopnost absorbovat negativní energii a následně ji rozptýlit.

Naše nabídka chalcedonu.

chalcedon-oranzovy-priroda

Esoterické účinky a vlastnosti chalcedonu v bodech

  • Přináší klid a mír.
  • Absorbuje negativní energii.
  • Urovnává tělo, mysl a ducha.
  • Podporuje shovívavost a komunikaci.
  • Zvyšuje naslouchací schopnosti.
  • Podporuje meditaci.
  • Otevírá mysl novým nápadům.
  • Je ideální pro duchovní rozvoj.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně chalcedonu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

chalcedon-ucinky-duha

Chalcedon uvádí mysl, tělo a ducha do harmonie, což pomáhá člověku cítit se vyváženějším a klidnějším. Je také známý tím, že podporuje pocity štědrosti a shovívavosti. Pomáhá zmírnit nepřátelství a proměňuje melancholii v radost.

Dále se uvádí, že je to kámen mluvčích. Zlepšuje prý naslouchací schopnosti a komunikaci, podporuje reflexi a dodává duševní flexibilitu, verbální obratnost, zlepšuje paměť. Používá se při meditacích, aby pomohl otevřít mysl novým nápadům a zvýšil vnímavost. Kámen může také pomoci zmírnit pochybnosti o sobě samém a vytvořit pocit otevřenosti a nadšení.

chalcedon-vlastnosti-zapad-slunce

Aby si chalcedon udržel svou energii, měl by být každý měsíc čištěn pod vlažnou vodou nebo deštěm, a lze jej dobíjet pomocí měsíčního - slunečního světla nebo ametystové drúzy.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, včetně chalcedonu jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními přístupy a nejsou vědecky ověřené.

chalcedon-krapniky-pozadi-nebe

Další články věnující se zkoumání skrytých aspektů drahých kamenů a minerálů naleznete v rubrice: Esoterické účinky kamenů

Chalcedon jako minerál

Z mineralogického pohledu je chalcedon mikrokrystalickou odrůdou křemene. Chemicky se jedná (stejně jako u křemene) o oxid křemičitý. Tvoří náteky, kůry, mandle, geody. Z dutin jsou známé vrstvy s ledvinitým nebo hroznovitým povrchem, který tvoří nezřídka i úhledné krápníky a pupenité agregáty. Více o chalcedonu v Atlasu kamenů: Chalcedon, odrůda křemene

chlcedon-ucinky-pozadi-jezero

Hledáte-li informace o jiných drahých kamenech a minerálech, navštivte náš Atlas kamenů.

Naše nabídka chalcedonu.