Chryzokol - kámen harmonie

Chryzokol "kámen harmonie", má mnoho fascinujících vlastností a účinků, které ho činí jedním z nejvíce ceněných minerálů v esoterické praxi. Je průvodcem při životních změnách, přináší klid a harmonii. Nabíjí pozitivní energií a čistí duši. Velmi účinně snižuje pocity viny a stejně tak prý hojí zlomené srdce.

Naše nabídka chryzokolu.

Chryzokol kámen, při západu slunce

Chryzokol přisuzované účinky a vlastnosti

  • Výborný amulet k ochraně rovnováhy.
  • Pomáhá vyrovnávat emočně složité situace.
  • Posiluje imunitu a prý brání vzniku zánětů.
  • Je průvodcovským kamenem, dodává harmonii.
  • Utužuje vztahy a odstraňuje negativní vlivy.
  • Přináší pocity klidu a míru, nabíjí pozitivní energií.
  • Snižuje pocity viny a pomáhá při hojení zlomených srdcí.
  • Klidný a pohodový kámen, podporující meditaci.
  • Posiluje vnitřní klid a vyrovnanost.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o chryzokolu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Účinky drahých kamenů a minerálů nejsou podloženy pevnými vědeckými důkazy. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči.

Chryzokol s malachitem nad hladinou moře.

Chryzokol je považován klidný a pohodový kámen, který pomáhá při meditaci a komunikaci. Má uklidňující a očistný vliv. Dodává novou energii čakrám. Probouzí v člověku smysl pro spravedlnost, nestrannost a pravdomluvnost. Chryzokol je ideální kámen pro utužování mezilidských vztahů a odstranění všeho, co jim neprospívá. Na pracovišti i doma projasňuje vztahy a při konfliktech dopomáhá nalézat ideální řešení pro všechny zúčastněné. Pročišťuje zde atmosféru a odstraňuje napětí.

UPOZORNĚNÍ: Informace o účincích a vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Chryzokol a znamení zvěrokruhu

Chryzokol a zvěrokruh

Z astrologického hlediska je chryzokol přiřazen ke znamením: Býk, Váhy, Střelec. Těmto znamením, pomáhá vyrovnávat emočně složité situace a nabíjí je pozitivní energií. 

Chryzokol minerál na pozadí hor, přírody.

Chryzokol z pohledu mineralogie

Chryzokol (též chrysokol) je křemičitan mědi, často s příměsí hliníku anebo železa. Vzniká chemickou přeměnou rud mědi, zejména v aridních (suchých) oblastech. Jedná se o málo významnou rudu mědi. Tvrdost chryzokolu se pohybuje v rozmezí od 2 do 7 dle Mohse. Její hodnota je závislá na obsahu chalcedonu ve směsi. Více v Atlasu kamenů: Chryzokol

Naše nabídka chryzokolu.