Kameny a znamení zvěrokruhu

Kameny znamení zvěrokruhu - Jak vybrat ten správný kámen? V seznamu naleznete vlastnosti a účinky jednotlivých kamenů na lidské tělo i duši. Seznam drahých kamenů a polodrahokamů je seřazen, pro snadnější vyhledávání, abecedně i podle uvedeného znamení.

zverohruh-kameny

Ke každému znamení zvěrokruhu jsou přiřazeny jednotlivé přírodní živly, slunce a měsíc a také určité drahé kameny. U každého znamení je uvedeno více druhů drahých kamenů. Je to dáno tím, že obliba kamenů zvěrokruhu se vyvíjí po celém světě, a to již od pradávna.

Co je to zvěrokruh?

Zvěrokruh je dvanáct souhvězdí rozmístěných v pásu kolem Země, kde se pohybují všechny ve starověku známé planety sluneční soustavy. Astrologové rozdělili zvěrokruh (též zvířetník, zodiak) na 12 stejných obdélníkových dílů o délce po 30°, které nazvali znameními zvěrokruhu. V každém znamení slunce během roku setrvá přibližně jeden měsíc. Výchozím bodem, tedy začátkem 1. znamení, je jarní bod. Jedná se o bod na nebeské sféře, kde se nachází Slunce v okamžiku jarní rovnodennosti. V současné době se nachází v souhvězdí Ryb, ačkoliv 1. znamením zvěrokruhu bývá označováno souhvězdí Berana. Před dvěma tisíci lety se totiž nacházel v tomto souhvězdí, ze kterého se v důsledku precese zemské osy přesunul do dnešního znamení Ryb, takto se postupně bude posouvat i dále.

zverokruh

Drahé kameny zvěrokruhu v historii

Jak vzniklo přiřazení drahých kamenů k jednotlivým znamením zmiňují ve své knize Drahé kameny kolem nás - Vladimír Bouška a Jiří KouřimskýCitace z knihy str.361: Židé si osvojili vědomosti o drahokamech za babylónského vyhnanství a v Egyptě. Od nich vlastně pochází používání tzv. měsíčních kamenů. Je to zvyk velice starý a jeho původ je třeba hledat ve dvanácti kamenech roucha židovského velekněze. Dokladem je sama bible, v jejíž Druhé knize Mojžíšově je přesně popsán zlatý Aaronův štít (chošen), který nosil židovský velekněz na prsou. Tento štít byl osázen 12 drahými kameny: karneolem, olivínem, smaragdem, rubínem, ametystem, onyxem, safírem (tyrkys nebo lazurit), achátem, křišťálem, jantarem (zirkon nebo topaz), berylem a jaspisem. Vidíme, že určení není jednoznačné. U Židů oněch dvanáct kamenů původně symbolicky označovalo dvanáct kmenů izraelských, které se spojily v jeden celek. Třikrát do roka, kdy velekněz židovský vkročil do nejsvětějšího stánku velechrámu, se zdobil diamantem, již tehdy oceňovaným jako nejvzácnější ze všech drahokamů. Když po rozboření jeruzalémského velechrámu římským vojskem (v roce 63 př. n. I.) ztratil úřad velekněze značně na svém vlivu a moci, nezanikla víra ve zvláštní moc Aaronova štítu a jeho drahých kamenů. Sám Karel Veliký dal si prý vložit do své koruny jeho napodobeninu. Časem se do historie o dvanácti Aaronových kamenech připletli i hvězdáři. Jíž ve starověku kamenům přisuzovali dvanáct znamení zvěrokruhu. Křesťanský středověk nahradil tento vztah spojením s dvanácti apoštoly a později s dvanácti měsíci v roce. Tak vznikla pověra o měsíčních kamenech (obr. níže).

drahe-kameny-zverokruhu

V každém měsíci se nosil jiný kámen podle pořadí. Často se prostě nosilo také všech dvanáct drahokamů najednou, aby se majitel nezmýlil a úspěch měl zaručen po celý rok. Měsíční kameny se nosily jako amulety na těle majitele. Věřilo se, že kouzelná i léčivá moc kamenů je závislá na roční době. Postupem času se vyvinula celá skupina kombinací. Ty nejdůležitější uvádí připojeny přehled od nejstarších dob, jak pověra zakotvila u jednotlivých národů. Tato pověra nevymizela ani dnes a pro jednotlivé měsíce se doporučují osvědčené měsíční kameny. Pro každý hvězdný měsíc je určen jeden nebo i více kamenů. Kámen přidělený určitému měsíci přinese každému, kdo se v tomto měsíci narodil, štěstí a všechno, co si bude přát. Že se každému všechna přání třeba nesplní? I to se může stát. Síly jsou tajemné....

Drahé kameny a polodrahokamy podle znamení - seznam

Níže uvedený seznam kamenů zvěrokruhu, obsahuje více druhů kamenů od znamení a je prvotním vodítkem při výběru osobního amuletu, nebo dárku pro své nejbližší. Nesmíme zapomenout, že jednotlivé kameny se navzájem ovlivňují a některým jsou přisuzovány i léčivé účinky. Například křišťál zesiluje účinky ostatních kamenů. Při výběru správného kamene je dobré se řídit základním rozdělením a pak už jen následovat svoji intuici. Často kámen, který nám padne do oka jako první, je ten pravý.

BERAN

achát, ametyst, citrín, diamant, granát, hematit, jaspis červený, karneol, rubín a tygří oko.

BÝK

achát, aventurín, citrín, chryzokol, korál, lapis lazuli, malachit, rodonit, růženín, safír, smaragd, tygří oko a záhněda.

BLÍŽENCI

akvamarín, citrín, chalcedon, jantar, karneol, křišťál, růženín, tygří oko, topaz, tyrkys a vltavín.

RAK

aventurín, amazonit, howlit, chalcedon, jadeit, karneol, křišťál, měsíční kámen, jaspis, smaragd, perly, růženín a labradorit.

LEV

citrín, diamant, granát, jantar, křišťál, pyrit, rubín, onyx, topaz, tygří oko, karneol

PANNA

achát, amazonit, ametyst, jantar, jaspis, karneol, lapis lazuli, safír, sodalit, tygří oko a olivín.

VÁHY

achát, avanturín, howlit, chryzokol, jadeit, jaspis, kunzit, perly, růženín, růžový korál, růžový turmalín, safír.

ŠŤÍR

ametyst, býčí oko, fluorit, granát, hematit, jaspis, malachit, obsidián, opál černý, onyx, rubín a turmalín.

STŘELEC

ametyst, aventurín zelený, chalcedon, chryzokol, křemen,lapis lazuli, obsidián, opál, safír, sodalit, topaz, tyrkys a labradorit.

KOZOROH

achát, diamant, chalcedon, jaspis, křišťál, lapis lazuli, měsíční kámen, obsidián, onyx, perla černá, turmalín černý, záhněda a karneol.

VODNÁŘ

avanturín, amazonit, fluorit, křišťál, chryzokol, sodalit, sokolí oko, safír, jaspis, tyrkys, angelit, chryzopras a labradorit.

RYBY

akvamarín, fluorit, jaspis, korál, křemen, kunzit, měsíční kámen, lapis lazuli, opál, perla bílá, safír, tyrkys a kalcit.

Seznam drahých kamenů zvěrokruhu

Kameny podle znamení jsou tradičním doplněním zvěrokruhu. Hledáte-li originální dárek, podívejte se na naši širokou nabídku kamenů dle zvěrokruhu. Níže naleznete abecední seznam drahých kamenů a polodrahokamů, u kterých jsou uvedeny i jejich účinky. Již naši předkové věřili, že tyto kameny v sobě ukrývají tajemnou a léčivou sílu, že nám dodávají životní energii, štěstí, zdraví a lásku.

Kameny zvěrokruhu a jejich účinky

Achát - Beran , Býk, Panna, Váhy, Kozoroh  Pomáhá při psychické zátěži, dodává sebedůvěru, zmírňuje stres. Pod vlivem achátu dokážete lépe rozumět hnutí vlastní duše.

Akvamarín - Blíženci, Ryby  Dodává pocit volnosti. Uklidňuje mysl a zároveň podporuje odvahu. Akvamarín zahání strach a stres. Napomáhá k tvořivému a svobodnému vyjadřování. S pomocí akvamarínu nacházíte spojení se svým vyšším "já", můžete tak přijímat jeho moudrost a lásku.

Amazonit - RakPannaVodnář  Je dobrý na posílení komunikace, přináší vyšší energii, klid a je spjat s elementem vody. Eliminuje škodlivé záření.

Ametyst - Beran, Panna, Štír, Střelec  Má uklidňující účinky. Používá se při odstraňování špatných návyků. Odstraňuje negativní energie, obavy a disharmonie. Pod jeho vlivem naleznete snadněji úkol svého života.

Angelit - Vodnář  Dodává jistotu a sebedůvěru, zároveň zmírňuje méněcennost a stres. Používá se při léčbě duševních chorob.

Avanturín - Váhy, Vodnář  Navozuje klid a rovnováhu. Avanturín rozkládá negativní síly. Pomáhá při poruchách spánku. Je to jeden z kamenů s nejuniverzálnějším použitím. Avanturín dovoluje čerpat z přírody klid a sílu. Uvádí vás do souladu s přírodními procesy, z čehož vzniká pocit bezpečí a radost ze života.

Citrín - Beran, Býk, Blíženci, Lev  Podporuje tvůrčí jednání. Pomáhá zpracovávat životní zážitky a integrovat je do osobnosti, stejně jako využívat intuitivní vjemy v běžném životě a při uskutečňování životních cílů. Oživuje také nervovou činnost. Citrín stupňuje přirozenou sílu vyzařovat světlo, daruje teplo a sebevědomí.

Diamant - Beran, Lev, Kozoroh  Podporuje vytrvalost a úsilí, povzbuzuje inspiraci a intuici. Posiluje rovnováhu tělesných funkcí. Svým vlivem pomáhá najít svou vlastní cestou ke světlu a projít nezbytným procesem očisty.

Fluorit - Štír, Vodnář, Ryby Napomáhá soustředění, dodává klid a životní elán, potlačuje vztek a deprese. Léčí bolesti hlavy, podporuje nervovou soustavu. Absorbuje elektromagnetické záření z obrazovek televize či počítače. Vnáší jasno do množství obrazů a domněnek, proudících z hloubi nitra a vlastního podvědomí.

Granát - Beran, Lev, Štír  Dodává životní energii, podněcuje k činnosti. Podporuje nadšení, představivost, vůli a sebedůvěru. Napomáhá k částečné regeneraci organismu. Posiluje odvahu, výdrž a sílu. Také umožňuje vědomě řídit sexuální energii.

Howlit - Rak, Váhy -Howlit dokáže uklidnit city. Howlit přináší úlevu při nespavosti. Lze z něj vyrobit užitečnou drahokamovou esenci.

Hematit - Beran, Štír  Pomáhá při neklidu a nespavosti, pocitech beznaděje a nejistoty, podporuje paměť. Mobilizuje skryté síly. Pomáhá při rekonvalescenci. Příznivě ovlivňuje tvorbu zdravé buněčné tkáně.

Chalcedon - Blíženci, Rak, Střelec, Kozoroh  Zklidňuje mysl a tlumí hněv, pomáhá při nespavosti. Má uklidňující a vyrovnávací účinek na stav mysli, působí proti přecitlivělosti. Podporuje schopnost sebeuplatnění.

Chryzokol - Býk, Váhy, Vodnář  Udržuje skromnost, a tím odstraňuje touhy po majetku. Tiší bolesti a křeče.

Jadeit - Rak, Váhy  Odstraňuje neklid a usnadňuje mezilidskou komunikaci.

Jantar - Blíženci, Lev, Panna  Utišuje bolesti při prořezávání a růstu zubů. Dává teplo a naději. Propůjčuje šťastnou ruku při podnikání.

Jaspis - Beran, Rak, Panna, Váhy, Štír, Kozoroh, Vodnář, Ryby Podporuje toleranci, trpělivost, nezištnost, skromnost, potlačuje deprese. Učí nesobeckosti a skromnosti, posiluje krev a propůjčuje vitalitu.

Kalcit - Ryby  Podporuje intelektové schopnosti nositele, bystří smysly a posiluje paměť. Tiší neklid a vztek, podporuje komunikativnost. Nabíjí se na denním světle (ne na přímém slunci).

Karneol - Beran, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Kozoroh  Podporuje vitalitu, pomáhá při nedostatku motivace, tlumí hněv a dodává sebedůvěru. Dodává chuť do života. Oplachuje se ve vlažné vodě, je třeba ho dlouze nabíjet na přímém slunci.

Křišťál - Blíženci, Rak, Lev, Kozoroh, Vodnář  Je naprosto univerzální a působí na všechny neduhy, používá se jako doplňkový kámen ke všem ostatním. Křišťál rozvíjí schopnost nazírat do vlastního nitra, meditovat a podobat se tak stále více jasnému krystalu.

Kunzit - Váhy, Ryby Podporuje empatii, toleranci a projasnění smyslů. Učí přijímat kritiku a tím usnadňuje navazování kontaktů.

Labradorit - Rak, Střelec, Vodnář  Ochraňuje auru a zklidňuje mysl. Odstraňuje stres a deprese. Nesnese ve své blízkosti jiné kameny, ruší jejich účinky, je tedy třeba ho užívat samostatně.

Lapis Lazuli - Býk, Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby  Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Usnadňuje vyvolávání a výklad snů.

Malachit - Býk, Štír  Pomáhá při partnerských neshodách a problémech. Dodává energii, trpělivost. Malachit uklidňuje a probouzí harmonii v duši. Umožňuje růst porozumění a lásky.

Obsidián - Štír, Střelec, Kozoroh  Je kamenem dvojího charakteru, doporučuje se vždy použití s křišťálem, který jeho dvojstrannost reguluje. Dodává sebedůvěru, ale může vyvolat strach a úzkosti. Aktivuje životní štěstí.

Olivín - Panna  Pomáhá překonávat pocity odcizení, zklidňuje mysl a tiší smutek. Zlepšuje náladu a zvyšuje pocity lásky. Potřebuje časté čištění a dlouhé nabíjení na přímém slunci.

Onyx - Lev, Štír, Kozoroh  Působí proti smutku a mírní deprese. Dodává odvahu, odstraňuje strach z temna. Podporuje soustředění. Čistí se pod tekoucí vodou. Nabíjení se provádí na přímém slunci.

Opál - Štír, Střelec, Ryby  Zesiluje všechny vlastnosti, podporuje intuici a harmonizuje. Nabíjí se v noci za svitu měsíce. Vede k očistě duše a k sebepoznání. Opál prohlubuje radost z proměnlivé pestrosti života, z nových podnětů a zkušeností.

Perly - Rak, Váhy  Posilují i nervový systém, brání svalové únavě. Odstraňují stres a deprese.

Pyrit - Lev  Harmonizuje, podporuje intelekt a moudrost. Čistí se pouze myšlenkami a nabíjí se na nepřímém slunci.

Rodonit - Býk  Pomáhá při přiznání si vlastních chyb. Působí proti strachu a stresu. Posiluje vitalitu organizmu a podněcuje aktivitu.

Rubín - Beran, Lev, Štír  Životodárná teplá a kreativní energie vedoucí k očištění a proměně. Vytváří harmonické spojení mezi tělesnou a duševní láskou, mezi sexualitou a duchovnem. Zušlechťuje sexuální touhy, uvádí je do souladu s láskou srdce a sexuální splynutí povyšuje na zážitek jednoty s vesmírem

Růženín - Býk, Blíženci, Rak, Váhy  Pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu. Dává sílu k odpuštění, učí sebeúctě a sebelásce. Je univerzální, použitelný na vše.

Safír - Býk, Panna, Váhy, Střelec, Vodnář, Ryby  Uklidňuje mysl a zbavuje ji nežádoucích myšlenek i duševního napětí. Potlačuje depresi. Podporuje soustředění. Safír odstraňuje zmatky a směruje k nejvyšší pravdě.

Smaragd - Býk, Rak  Kámen všeobjímající lásky. Dodává klid a harmonii. Přitahuje prý léčivé energie z kosmu.

Sodalit - Panna, Střelec, Vodnář - Prohlubuje intuici, pomáhá uskutečňovat sny a touhy, vede k lepší koncentraci. Zjasňuje rozum a vede ho k zamyšlením. Přidává důvěru a sílu.

Sokolí oko - Vodnář - Podporuje objektivitu a toleranci, stabilizuje pocit sebedůvěry. Čistí se pod proudem vody nebo v misce s vodou.

Topaz - Blíženci, Lev, Střelec  Zklidňuje psychiku, podporuje kreativitu, chrání před nervovým vyčerpáním. Celkově posiluje organismus. Zbavuje temných myšlenek a tak odbourává deprese.

Turmalín - Váhy, Štír, Kozoroh  Může být používán univerzálně, nemá negativní účinky, vždy působí ve prospěch toho, kdo jej nosí. Čistí se pod tekoucí vodou či v misce s vodou. Nabíjí se ve dne, ne na přímém slunci.

Tygří oko - Beran, Býk, Blíženci, Lev, Panna  Posiluje odvahu, podporuje koncentraci. Napomáhá v uvědomění si vlastních chyb. Čistí se pod proudem vody, nabíjí se na přímém slunci.

Tyrkys - Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby  Pomáhá k vyjadřování vlastních myšlenek. Pohlcuje škodlivé vlivy, podporuje úspěch a štěstí. Je ochranným kamenem. Přitahuje pozitivní energie a chrání před negativními vlivy.

Záhněda - Býk, Kozoroh  Pomáhá při skleslosti a depresích. Celkově stimuluje organismus. Čistí se pod proudem vody nebo v misce s vodou, nabíjí se na přímém slunci.

Vltavín - Blíženci  Má velice aktivující vliv na jiné krystaly, které podněcuje k vyšším vibracím.

Nabídku drahých kamenů přiřazených k jednotlivým znamením naleznete též v kategorii: Kameny zvěrokruhu

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.