Rubín - kámen lásky a života

Rubín symbolizuje obrovskou životní energii, lásku a vášeň. Rubín je amulet, který nabíjí, chrání a rozdmýchává plamen vášně a radosti života. Nese v sobě mocný symbol lásky a života. Jedná se o červenou varietu korundu.

Naše nabídka krystalů rubínu.

Krystal rubínu na pozadí jezera a hor

Účinky a vlastnosti rubínu v 10 bodech

  1. Probouzí lásku v srdci a podporuje šťastná manželství.
  2. Posiluje a chrání životní energii.
  3. Udržuje pozitivní mysl.
  4. Rubín funguje jako ochranný štít, odrazující negativní energii.
  5. Výrazná červená barva rubínu podněcuje sexuální touhu.
  6. Podporuje touhu žít a pomáhá při dosahování cílů a snů.
  7. Přítomnost rubínu znamená příliv energie, motivace a nadšení.
  8. Pomáhá překonávat každodenní překážky.
  9. Je nazýván "ohněm srdce" a dárcem životodárné energie.
  10. Rubín zdůrazňuje důležitost sexuality jako kreativní energie.

UPOZORNĚNÍ: Informace o léčivých účincích drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů jsou často spojeny s esoterickými nebo alternativními léčebnými přístupy a nejsou vědecky ověřené.

Srotlice krystalů rubínu.

Význam rubínu v esoterice

Lidé od pradávna považovali rubíny za kameny života a lásky, který chrání tělo před nemocemi a duši před negativním vlivem. Někde je považován za kámen bohatství, což neznamená pouze materiální hojnost, ale také bohatství v lásce a štěstí.

Podle litoterapeutických příruček a různých esoterických zdrojů je rubín spojován s fyzickými výhodami, jako je posílení imunity, regulace krevního tlaku a uklidňující účinky na menstruační bolesti. Pomáhá prý posilovat krevní oběh, dále se uvádí, že má vliv na sexualitu a podporuje emocionální a fyzickou intimitu. Rubínu jsou také připisovány afrodiziakální účinky.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o rubínů, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Vycházející z mýtů a tradic. Účinky drahých kamenů a minerálů nejsou podloženy pevnými vědeckými důkazy. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

Rubín

Rubín je vhodný pro narozené ve znamení zvěrokruhu - Beran, Lev, Panna, Štír a Střelec. Některé zdroje uvádějí i znamení Raka a Kozoroha.

Očista a nabíjení rubínu

Rubín čistíme před každým použitím opláchnutím pod proudem tekoucí vody. Nebo uložený v misce čisté vody přes noc. Po energetickém očištění nezapomeňte rubín nabít na nepřímém nebo měsíčním světle. Nepoužíváte-li rubín pravidelně, odkládejte ho na horský křišťál.

Rubín na pozadí vodopádu

Mnoho rubínů (včetně našich) je olejovaných. Olej u přírodního krystalu zvýrazňuje jeho barvu a strukturu. Aby byl krystal stále pěkný, je občas tuto proceduru zopakovat. Kámen musí být čistý a suchý, nejlépe tedy po energetickém očištění a nabíjení. Olej naneste na hadřík a vtírejte jej. Rubín také můžete do oleje vložit a následně otřít. Šedé a bílé povrchové struktury se probarví a rubín získá na atraktivitě. Tento návod platí pouze pro námi nabízené přírodní krystaly rubínu.

Krystal rubínu na pozadí mechu a vodopádu

Rubín jako drahý kámen

Rubín je drahokamovou odrůdou korundu. Cena nejkvalitnějších rubínů přesahuje často i cenu stejně velkých diamantů. U rubínu je důležitá dominance červené barvy. Je-li u korundu dominantní červená, jedná se o rubín, jakákoliv jiná barva je safír. První zmínky o rubínu sahají do doby před 3000 lety. Více informací o rubínu v Atlasu kamenů: Rubín, drahokam barvy holubí krve

Naše nabídka přírodních krystalů rubínu.