Růženín - kámen lásky

Tento kámen lásky je považován za nejdůležitější krystal pro srdce a jeho účinky se projevují na fyzické, emocionální i duchovní úrovni. Růženín je krystal s jemným růžovým zbarvením, které symbolizuje lásku, krásu a uzdravování.

Naše nabídka surového růženínu.

Růženín a sdrce na obloze.

Přisuzované účinky a vlastnosti růženínu v 5 bodech

  1. Je považován za nejdůležitější kámen pro srdce a srdeční čakru
  2. Pomáhá dosáhnout hlubšího stavu klidu.
  3. Přináší pocit štěstí a spokojenosti.
  4. Růženín otvírá srdce na všech úrovních.
  5. Probouzí v nás cit přátelství a mírnost.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny informace o účincích a vlastnostech kamenů, včetně růženínu jsou poskytovány z různých zdrojů a mají pouze informativní charakter. Tyto informace nejsou určeny k léčbě žádných zdravotních problémů.

Růženínová koule na pozadí přírody.

Lidé věří, že jim růženín přináší lásku k sobě samému. Pomáhá jim odpouštět a nacházet cestu ke klidu a vyrovnanosti. Tento kámen nesobecké lásky otevírá srdce a smysly všem krásným věcem, které nás obklopují.

Dále se uvádí, že růženín posiluje naši empatii a citlivost. Chrání nás prý před závistí, hrubostí, špínou a nenávistí. Je kamenem lásky a umění, který prohlubuje city, vášeň a něžnost. Pomáhá osamělým, odhání neshody a hádky a zintenzivňuje naše smysly, vnímání a umělecké vlohy. Tento kámen lásky a harmonie obnovuje důvěru ve vztazích a podporuje projevy nezištné lásky.

Surový růženín, na pozadí národní park Krka v Chorvatsku).

O růženínu se tvrdí, že kamenem, který posiluje naši duchovní stránku. Pomáhá při meditaci a prohlubuje naši duchovní praxi. Jeho měkké vibrace obklopují naši duši a pomáhají nám dosáhnout vnitřního klidu a vyrovnanosti. Pomáhá prý odbourávat strach, zlost a pocity viny. Chrání nás před negativními energiemi a podporuje klidný spánek.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené informace o růženínu, odrážejí víru a výklad z oblasti alternativní medicíny, spirituality a esoteriky. Účinky drahých kamenů a minerálů nejsou podloženy pevnými vědeckými důkazy. Používání drahých kamenů není náhradou za lékařskou péči. V případě zdravotních problémů se vždy obraťte na lékaře.

Růženín a znamení zvěrokruhu.

Znamení zvěrokruhu a růženín

Růženín je vhodným kamenem pro narozené ve znamení zvěrokruhu Býka, Blíženců, Raka a Vah. Těmto znamením pomáhá odstraňovat apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Růženín chrání tyto lidi před černými myšlenkami, závistí a zlobou a podporuje jejich dobré vztahy v rodině, mezi partnery i kamarády. Zbystřuje jejich smysly, intuici a obecně vnímání světa. Pomáhá jim najít poslání, pro které byli stvořeni.

Čištění a nabíjení růženínu

Pokud používáte růženín pro harmonizaci prostoru, doporučuje se ho čistit jednou týdně.

Očištění můžete provést jednoduše pod proudem vlažné vody. Po očištění je nutné růženín opětovně nabít.

Nabíjení růženínu je možné provést na nepřímém slunci, nebo ho na několik hodin položit na drúzu křišťálu nebo ametystu.

Surový růženín - kámen

Růženín z pohledu mineralogie

Růženín je růžovou varietou křemene často s odstínem dofialova. Růžové zbarvení je způsobeno příměsí oxidu manganu. Chemický vzorec: SiO2; Barva: růžová, světle růžová až červenorůžová (způsobeno příměsí Mn); Soustava: trigonální; Tvrdost: 7. Více informací v Atlasu kamenů: Růženín

Naše nabídka surového růženínu.